| Manufacturer Part Number: | RAVF164DJT510K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Resistor Networks, Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES ARRAY 4 RES 510K OHM 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RAVF164DJT510K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RAVF164DJT510K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Featured Product | RAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Resistor Networks, Arrays | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RAVF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Circuit Type | Isolated | |
| Resistance (Ohms) | 510k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Number of Resistors | 4 | |
| Number of Pins | 8 | |
| Power Per Element | 62.5mW | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Applications | Automotive AEC-Q200 | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RAVF164DJT510K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RAVF164DJT510K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RAVF164DJT510K is new and unused, you can buy RAVF164DJT510K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RAVF164DJT510K.
| LD061C102MAB2A | 1000pF 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | LD061C102MAB2A.pdf | |
| MC12FA750G-F | 75pF Mica Capacitor 100V 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | MC12FA750G-F.pdf | |
| 170M2661 | FUSE SQ 50A 700VAC RECTANGULAR | 170M2661.pdf | |
| SMCG75CAHE3/9AT | TVS DIODE 75VWM 121VC SMC | SMCG75CAHE3/9AT.pdf | |
| IXFX12N90Q | MOSFET N-CH 900V 12A PLUS247 | IXFX12N90Q.pdf | |
| XC6SLX75-3FGG676C | IC FPGA 408 I/O 676FBGA | XC6SLX75-3FGG676C.pdf | |
| PIC24FJ128GA008T-I/PT | PIC PIC® 24F Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 128KB (43K x 24) FLASH 80-TQFP (12x12) | PIC24FJ128GA008T-I/PT.pdf | |
| VE-BW2-IW-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W | VE-BW2-IW-B1.pdf | |
| DTS26F25-29PA | 29 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | DTS26F25-29PA.pdf | |
| 87471-605TRLF | 10 Position Receptacle Connector Gold or Gold, GXT™ 0.050" (1.27mm) Surface Mount | 87471-605TRLF.pdf | |
| 0387490166 | 2 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws | 0387490166.pdf | |
| VI23215300J0G | 23 Position Wire to Board Terminal Block Vertical with Board 0.200" (5.08mm) Through Hole | VI23215300J0G.pdf |