| Manufacturer Part Number: | RAVF164DJT270K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Resistor Networks, Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES ARRAY 4 RES 270K OHM 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RAVF164DJT270K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RAVF164DJT270K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Featured Product | RAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Resistor Networks, Arrays | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RAVF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Circuit Type | Isolated | |
| Resistance (Ohms) | 270k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Number of Resistors | 4 | |
| Number of Pins | 8 | |
| Power Per Element | 62.5mW | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Applications | Automotive AEC-Q200 | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RAVF164DJT270K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RAVF164DJT270K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RAVF164DJT270K is new and unused, you can buy RAVF164DJT270K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RAVF164DJT270K.
| C0805C102K1RACAUTO | 1000pF 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C102K1RACAUTO.pdf | |
| C3216X7R1E684M/0.85 | 0.68µF 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216X7R1E684M/0.85.pdf | |
| HBC26DRTF | CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD | HBC26DRTF.pdf | |
| CPPLC7LT-BP-31.45728PD | 31.45728MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 3.3V 25mA Standby (Power Down) | CPPLC7LT-BP-31.45728PD.pdf | |
| MBRT40035R | Diode Array 1 Pair Common Anode Schottky, Reverse Polarity 35V 400A (DC) Chassis Mount Three Tower | MBRT40035R.pdf | |
| SZMMSZ3V0T1G | Zener Diode 3V 500mW ±5% Surface Mount SOD-123 | SZMMSZ3V0T1G.pdf | |
| NJM4741D | General Purpose Amplifier 4 Circuit 14-DIP | NJM4741D.pdf | |
| VI-J6B-MW-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W | VI-J6B-MW-F2.pdf | |
| TVP00DZ-25-35PC | 128 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | TVP00DZ-25-35PC.pdf | |
| PTS06U16-26P-027-LC | PTSE 26C 26#20 PIN PLUG | PTS06U16-26P-027-LC.pdf | |
| AB993 | 9, 25 Position Gender Changer Connector Shielded | AB993.pdf | |
| PAT0805E9420BST1 | RES SMD 942 OHM 0.1% 1/5W 0805 | PAT0805E9420BST1.pdf | |
| RG1005P-3830-P-T1 | RES SMD 383 OHM 0.02% 1/16W 0402 | RG1005P-3830-P-T1.pdf |