| Manufacturer Part Number: | RAVF164DFT680K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Resistor Networks, Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES ARRAY 4 RES 680K OHM 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RAVF164DFT680K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RAVF164DFT680K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Featured Product | RAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Resistor Networks, Arrays | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RAVF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Circuit Type | Isolated | |
| Resistance (Ohms) | 680k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Number of Resistors | 4 | |
| Number of Pins | 8 | |
| Power Per Element | 62.5mW | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Applications | Automotive AEC-Q200 | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RAVF164DFT680K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RAVF164DFT680K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RAVF164DFT680K is new and unused, you can buy RAVF164DFT680K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RAVF164DFT680K.
| MKP383251063JDM2B0 | 5100pF Film Capacitor 220V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.492" L x 0.158" W (12.50mm x 4.00mm) | MKP383251063JDM2B0.pdf | |
| UPG400-1REC4-27142-1 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER | UPG400-1REC4-27142-1.pdf | |
| RBM18DCCD | CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD | RBM18DCCD.pdf | |
| NR4012T3R3M | 3.3µH Shielded Wirewound Inductor 980mA 156 mOhm Max Nonstandard | NR4012T3R3M.pdf | |
| 74HC244BQ,115 | Buffer, Non-Inverting 2 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 20-DHVQFN (4.5x 2.5) | 74HC244BQ,115.pdf | |
| LTC1922EG-1#TRPBF | Full-Bridge Regulator Positive, Isolation Capable Output Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 20-SSOP | LTC1922EG-1#TRPBF.pdf | |
| MS3106R28-10P | 7 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Silver | MS3106R28-10P.pdf | |
| CA3102E16-12S | 1 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | CA3102E16-12S.pdf | |
| D38999/26JB5AE | CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN | D38999/26JB5AE.pdf | |
| 827229-1 | 12 Positions Plug Connector 0.197" (5.00mm) Through Hole, Right Angle Tin | 827229-1.pdf | |
| LCC350-38DWF-X | Terminal Connector Rectangular Rectangular Tongue 350 MCM (kcmil) 3/8 Stud | LCC350-38DWF-X.pdf | |
| RCP0603W1K10JED | RES SMD 1.1K OHM 5% 3.9W 0603 | RCP0603W1K10JED.pdf | |
| 9T12062A1871CBHFT | RES SMD 1.87KOHM 0.25% 1/8W 1206 | 9T12062A1871CBHFT.pdf |