| Manufacturer Part Number: | RAVF164DFT300K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Resistor Networks, Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES ARRAY 4 RES 300K OHM 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RAVF164DFT300K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RAVF164DFT300K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Featured Product | RAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Resistor Networks, Arrays | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RAVF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Circuit Type | Isolated | |
| Resistance (Ohms) | 300k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Number of Resistors | 4 | |
| Number of Pins | 8 | |
| Power Per Element | 62.5mW | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Applications | Automotive AEC-Q200 | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RAVF164DFT300K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RAVF164DFT300K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RAVF164DFT300K is new and unused, you can buy RAVF164DFT300K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RAVF164DFT300K.
| EMVH500ARA101MKE0S | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 230 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EMVH500ARA101MKE0S.pdf | |
| 72V291L10PF | IC FIFO SS 32768X36 10NS 64QFP | 72V291L10PF.pdf | |
| XQEBLU-H0-0000-000000202 | LED Lighting Color XLamp® XQ-E Blue 473nm (465nm ~ 480nm) 0606 (1616 Metric) | XQEBLU-H0-0000-000000202.pdf | |
| VI-26Z-CY-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W | VI-26Z-CY-F4.pdf | |
| D53TP50C | Solid State Relay 3PST (3 Form A) Module | D53TP50C.pdf | |
| LBA110LSTR | Solid State Relay DPST-NO/NC (1 Form A and B) 8-SMD (0.300", 7.62mm) | LBA110LSTR.pdf | |
| RH01010R00FC02 | RES CHAS MNT 10 OHM 1% 12.5W | RH01010R00FC02.pdf | |
| ASM22DRYF | CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD | ASM22DRYF.pdf | |
| CA3102E14S-9PBA176 | 2 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Gold | CA3102E14S-9PBA176.pdf | |
| DF13B-3P-1.25V(50) | 3 Positions Header, Shrouded Connector 0.049" (1.25mm) Surface Mount Gold | DF13B-3P-1.25V(50).pdf | |
| BH3B-PH(LF)(SN) | 3 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Tin | BH3B-PH(LF)(SN).pdf | |
| RT0805CRC0747RL | RES SMD 47 OHM 0.25% 1/8W 0805 | RT0805CRC0747RL.pdf | |
| CRCW04022M00FKTD | RES SMD 2M OHM 1% 1/16W 0402 | CRCW04022M00FKTD.pdf |