| Manufacturer Part Number: | RAVF162DJT100K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Resistor Networks, Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES ARRAY 2 RES 100K OHM 0606 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RAVF162DJT100K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RAVF162DJT100K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Featured Product | RAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Resistor Networks, Arrays | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RAVF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Circuit Type | Isolated | |
| Resistance (Ohms) | 100k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Number of Resistors | 2 | |
| Number of Pins | 4 | |
| Power Per Element | 62.5mW | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Applications | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 0606, Convex | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.026" (0.65mm) | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RAVF162DJT100K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RAVF162DJT100K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RAVF162DJT100K is new and unused, you can buy RAVF162DJT100K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RAVF162DJT100K.
| 381LR331M450K052 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 402 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LR331M450K052.pdf | |
| M39003/09-3049 | 82µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 20V Axial 85 mOhm 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm) | M39003/09-3049.pdf | |
| CCPB-3-70CF | SWTCH COMP FUSE CARRIER 600V 70A | CCPB-3-70CF.pdf | |
| 0761450607 | IMPACT BP 6X16 OPEN SN/PB | 0761450607.pdf | |
| VI-BWT-EW-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W | VI-BWT-EW-F3.pdf | |
| VI-B6V-CW-S | CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W | VI-B6V-CW-S.pdf | |
| HS75 47R F | RES CHAS MNT 47 OHM 1% 75W | HS75 47R F.pdf | |
| MCR10ERTF1182 | RES SMD 11.8K OHM 1% 1/8W 0805 | MCR10ERTF1182.pdf | |
| JT06RT-16-6P-014-UWBSB2 | JT 6C 6#12 PIN PLUG | JT06RT-16-6P-014-UWBSB2.pdf | |
| 10-214822-23P | ER 8C 8#12 PIN PLUG RTANG | 10-214822-23P.pdf | |
| 6-146485-6 | 32 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole | 6-146485-6.pdf | |
| 52274 | Ring Terminal Connector 4 Stud Circular 16 AWG Crimp | 52274.pdf | |
| RSF1JB33K0 | RES MO 1W 33K OHM 5% AXIAL | RSF1JB33K0.pdf |