| Manufacturer Part Number: | RAVF104DJT430K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Resistor Networks, Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES ARRAY 4 RES 430K OHM 0804 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RAVF104DJT430K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RAVF104DJT430K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Featured Product | RAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Resistor Networks, Arrays | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RAVF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Circuit Type | Isolated | |
| Resistance (Ohms) | 430k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Number of Resistors | 4 | |
| Number of Pins | 8 | |
| Power Per Element | 62.5mW | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Applications | Automotive AEC-Q200 | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 0804, Convex, Long Side Terminals | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm) | |
| Height | 0.020" (0.50mm) | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RAVF104DJT430K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RAVF104DJT430K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RAVF104DJT430K is new and unused, you can buy RAVF104DJT430K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RAVF104DJT430K.
| 346-012-521-802 | CARDEDGE 12POS DUAL .125 GREEN | 346-012-521-802.pdf | |
| RCM08DRMD | CONN EDGECARD 16POS .156 WW | RCM08DRMD.pdf | |
| SIT1602BI-32-25E-24.576000Y | 24.576MHz LVCMOS MEMS (Silicon) Oscillator 2.5V 4.2mA Enable/Disable | SIT1602BI-32-25E-24.576000Y.pdf | |
| ELJ-FB560KF | 56µH Unshielded Wirewound Inductor 125mA 4.7 Ohm Max 1812 (4532 Metric) | ELJ-FB560KF.pdf | |
| 6V41293NLG | IC CLK GEN PCIE 4OUT 20QFN | 6V41293NLG.pdf | |
| IS62LV256AL-45TLI | IC SRAM 256KBIT 45NS 28TSOP | IS62LV256AL-45TLI.pdf | |
| 3329W-1-103 | 10k Ohm 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Side Adjustment | 3329W-1-103.pdf | |
| VE-J5Y-CY-S | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W | VE-J5Y-CY-S.pdf | |
| MWA020012A-10A | 12V 20W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input | MWA020012A-10A.pdf | |
| ERJ-8ENF5361V | RES SMD 5.36K OHM 1% 1/4W 1206 | ERJ-8ENF5361V.pdf | |
| RT0805BRD0711KL | RES SMD 11K OHM 0.1% 1/8W 0805 | RT0805BRD0711KL.pdf | |
| D38999/26JD5PA | 5 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | D38999/26JD5PA.pdf | |
| 911978 | Terminal Block Connector 3 Position Feed Through Beige 12-22 AWG | 911978.pdf | |
| CMF6060R000FKEK | RES 60 OHM 1W 1% AXIAL | CMF6060R000FKEK.pdf |