| Manufacturer Part Number: | RAVF104DJT390K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Resistor Networks, Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES ARRAY 4 RES 390K OHM 0804 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RAVF104DJT390K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RAVF104DJT390K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Featured Product | RAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Resistor Networks, Arrays | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RAVF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Circuit Type | Isolated | |
| Resistance (Ohms) | 390k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Number of Resistors | 4 | |
| Number of Pins | 8 | |
| Power Per Element | 62.5mW | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Applications | Automotive AEC-Q200 | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 0804, Convex, Long Side Terminals | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm) | |
| Height | 0.020" (0.50mm) | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RAVF104DJT390K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RAVF104DJT390K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RAVF104DJT390K is new and unused, you can buy RAVF104DJT390K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RAVF104DJT390K.
| CL10B153KB8NNWC | 0.015µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10B153KB8NNWC.pdf | |
| EBC22DPPS | CONN EDGECARD 44POS .100" | EBC22DPPS.pdf | |
| AD7995YRJZ-0500RL7 | 10 Bit Analog to Digital Converter 3, 4 Input 1 SAR SOT-23-8 | AD7995YRJZ-0500RL7.pdf | |
| MAX333ACPP+ | 4 Circuit IC Switch 2:1 45 Ohm 20-PDIP | MAX333ACPP+.pdf | |
| CRCW1210430RJNEA | RES SMD 430 OHM 5% 1/2W 1210 | CRCW1210430RJNEA.pdf | |
| 858-004-203RLS4 | 4 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Gold | 858-004-203RLS4.pdf | |
| MS3110E20-41P | 41 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Gold | MS3110E20-41P.pdf | |
| V95234B2-24-12S | Circular Connector | V95234B2-24-12S.pdf | |
| SFW20S-2STE1 | 20 Position FFC, FPC Connector Contacts, Vertical, 1 Sided 0.039" (1.00mm) Surface Mount | SFW20S-2STE1.pdf | |
| TSW-105-06-S-D | 10 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | TSW-105-06-S-D.pdf | |
| 3010-34-003-12-99 | 34 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Tin | 3010-34-003-12-99.pdf | |
| 0387205006 | 6 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws | 0387205006.pdf | |
| CRCW06031K62FKTA | RES SMD 1.62K OHM 1% 1/10W 0603 | CRCW06031K62FKTA.pdf |