| Manufacturer Part Number: | RAVF104DJT180K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Resistor Networks, Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES ARRAY 4 RES 180K OHM 0804 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RAVF104DJT180K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RAVF104DJT180K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Featured Product | RAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Resistor Networks, Arrays | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RAVF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Circuit Type | Isolated | |
| Resistance (Ohms) | 180k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Number of Resistors | 4 | |
| Number of Pins | 8 | |
| Power Per Element | 62.5mW | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Applications | Automotive AEC-Q200 | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 0804, Convex, Long Side Terminals | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm) | |
| Height | 0.020" (0.50mm) | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RAVF104DJT180K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RAVF104DJT180K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RAVF104DJT180K is new and unused, you can buy RAVF104DJT180K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RAVF104DJT180K.
| GRM0225C1E5R4CA03L | 5.4pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E5R4CA03L.pdf | |
| 561R10TCCV47 | 4.7pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial, Disc 0.252" Dia (6.40mm) | 561R10TCCV47.pdf | |
| QXK2E106KTP | 10µF Film Capacitor 125V 250V Polyester, Metallized Radial 1.201" L x 0.614" W (30.50mm x 15.60mm) | QXK2E106KTP.pdf | |
| EBC15DRAN-S253 | CONN EDGE DUAL .100 RA 30POS | EBC15DRAN-S253.pdf | |
| GEC31DRYH-S734 | CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD | GEC31DRYH-S734.pdf | |
| 392-034-524-201 | CARDEDGE HIPRO 34POS DL .100 BLK | 392-034-524-201.pdf | |
| CZRF52C6V8 | Zener Diode 6.8V 200mW ±5% Surface Mount 1005/SOD-323F | CZRF52C6V8.pdf | |
| ADN2813ACPZ-RL7 | IC CLK DATA REC SDH 1.25GHZ | ADN2813ACPZ-RL7.pdf | |
| LTC4217HFE#TRPBF | Hot Swap Controller, Monitor 1 Channel General Purpose 20-TSSOP-EP | LTC4217HFE#TRPBF.pdf | |
| MS3456W16-11A | 2 Position Circular Connector Plug for Male Contacts Free Hanging (In-Line) | MS3456W16-11A.pdf | |
| 967634-1 | CONN TAB HSNG SEC LOCK JPT 18POS | 967634-1.pdf | |
| ED068PLCZ-SM-N | CONN SOCKET PLCC 68POS SMD | ED068PLCZ-SM-N.pdf | |
| 2941662 | Terminal Block Connector 4 Position Feed Through | 2941662.pdf | |
| RT1206DRD0790R9L | RES SMD 90.9 OHM 0.5% 1/4W 1206 | RT1206DRD0790R9L.pdf |