| Manufacturer Part Number: | RAVF104DJT120K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Resistor Networks, Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES ARRAY 4 RES 120K OHM 0804 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RAVF104DJT120K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RAVF104DJT120K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Featured Product | RAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Resistor Networks, Arrays | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RAVF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Circuit Type | Isolated | |
| Resistance (Ohms) | 120k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Number of Resistors | 4 | |
| Number of Pins | 8 | |
| Power Per Element | 62.5mW | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Applications | Automotive AEC-Q200 | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 0804, Convex, Long Side Terminals | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm) | |
| Height | 0.020" (0.50mm) | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RAVF104DJT120K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RAVF104DJT120K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RAVF104DJT120K is new and unused, you can buy RAVF104DJT120K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RAVF104DJT120K.
| ELXZ250ETD102MK20S | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | ELXZ250ETD102MK20S.pdf | |
| MF-R055/90-0 | FUSE PTC RESET 90V HOLD .55AIH | MF-R055/90-0.pdf | |
| MXO45HS-2C-1M0000 | 1MHz HCMOS, TTL XO (Standard) Oscillator Through Hole 5V 26mA | MXO45HS-2C-1M0000.pdf | |
| CLPFL-1400 | LOW PASS FILTER 1.4 GHZ | CLPFL-1400.pdf | |
| PCS3P25811AG08SR | IC CLOCK GEN 4-32MHZ 8-SOIC | PCS3P25811AG08SR.pdf | |
| LCMXO640C-3TN144C | IC FPGA 113 I/O 144TQFP | LCMXO640C-3TN144C.pdf | |
| CS4224-KSZR | Audio Interface 24 b Serial 28-SSOP | CS4224-KSZR.pdf | |
| XC6122C533ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6122C533ER-G.pdf | |
| VE-24P-EU-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W | VE-24P-EU-F2.pdf | |
| VE-26D-IU-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W | VE-26D-IU-F2.pdf | |
| KJB6T23W35BE | 100 Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | KJB6T23W35BE.pdf | |
| P08-100PLTC-C-G | 100 Position Connector Plug, Center Strip Contacts Surface Mount Gold | P08-100PLTC-C-G.pdf | |
| RN60C4423FRE6 | RES 442K OHM 1/4W 1% AXIAL | RN60C4423FRE6.pdf | |
| RLR07C1101GSRSL | RES 1.1K OHM 2% 1/4W AXIAL | RLR07C1101GSRSL.pdf |