| Manufacturer Part Number: | RAVF104DFT510K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Resistor Networks, Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES ARRAY 4 RES 510K OHM 0804 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RAVF104DFT510K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RAVF104DFT510K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Featured Product | RAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Resistor Networks, Arrays | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RAVF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Circuit Type | Isolated | |
| Resistance (Ohms) | 510k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Number of Resistors | 4 | |
| Number of Pins | 8 | |
| Power Per Element | 62.5mW | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Applications | Automotive AEC-Q200 | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 0804, Convex, Long Side Terminals | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm) | |
| Height | 0.020" (0.50mm) | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RAVF104DFT510K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RAVF104DFT510K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RAVF104DFT510K is new and unused, you can buy RAVF104DFT510K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RAVF104DFT510K.
| LELK1-1REC4-51-20.0-AK-01-V | CIR BRKR MAG-HYDR 20A LEVER | LELK1-1REC4-51-20.0-AK-01-V.pdf | |
| ECC12MMDN | CONN EDGECARD 24POS .100" | ECC12MMDN.pdf | |
| 3090-272J | 2.7µH Unshielded Inductor 225mA 1.5 Ohm Max 2-SMD | 3090-272J.pdf | |
| ZABG4002JA16TC | Bias Controller PMIC 16-QFN (3x3) | ZABG4002JA16TC.pdf | |
| ISL6561CRZ | - Controller, Intel VR10X Voltage Regulator IC 4 Output 40-QFN (6x6) | ISL6561CRZ.pdf | |
| ADUM4474ARIZ-RL | General Purpose Digital Isolator 5000Vrms 4 Channel 1Mbps 25kV/µs CMTI 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | ADUM4474ARIZ-RL.pdf | |
| VE-B3T-EW-S | CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W | VE-B3T-EW-S.pdf | |
| VE-J3P-IY-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W | VE-J3P-IY-F2.pdf | |
| IMP4-2W-1Q-4EE-00-A | IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY | IMP4-2W-1Q-4EE-00-A.pdf | |
| 749110-2 | 26 50SR CABLE PLUG SUB-ASSY | 749110-2.pdf | |
| 2-111623-1 | 20 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 28 AWG | 2-111623-1.pdf | |
| RC2512FK-07402KL | RES SMD 402K OHM 1% 1W 2512 | RC2512FK-07402KL.pdf | |
| PLT1206Z4871LBTS | RES SMD 4.87KOHM 0.01% 0.4W 1206 | PLT1206Z4871LBTS.pdf | |
| RR02J8R2TB | RES 8.20 OHM 2W 5% AXIAL | RR02J8R2TB.pdf |