| Manufacturer Part Number: | RACF648RJT100K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Resistor Networks, Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES ARRAY 8 RES 100K OHM 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RACF648RJT100K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RACF648RJT100K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Resistor Networks, Arrays | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RACF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Circuit Type | Bussed | |
| Resistance (Ohms) | 100k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Number of Resistors | 8 | |
| Number of Pins | 10 | |
| Power Per Element | 62.5mW | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Applications | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RACF648RJT100K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RACF648RJT100K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RACF648RJT100K is new and unused, you can buy RACF648RJT100K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RACF648RJT100K.
| HBC26DRTI-S93 | CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD | HBC26DRTI-S93.pdf | |
| CLS8D28NP-220NC | 22µH Unshielded Inductor 1.9A 184 mOhm Max Nonstandard | CLS8D28NP-220NC.pdf | |
| 7008L55J8 | IC SRAM 512KBIT 55NS 84PLCC | 7008L55J8.pdf | |
| MTGBEZ-01-0000-0C0HM040F | LED Lighting EasyWhite™, XLamp® MT-G2 White, Neutral 4000K 4-Step MacAdam Ellipse 9V 735mA 115° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | MTGBEZ-01-0000-0C0HM040F.pdf | |
| LH1050 | HLDR INDICATOR PNL MNT T1 3/4 | LH1050.pdf | |
| JCM1548D15 | DC/DC CONVERTER +/-15V 15W | JCM1548D15.pdf | |
| ACC43DSXS | CONN EDGECARD 86POS .100" | ACC43DSXS.pdf | |
| 97-3106A28-16P-621 | AB 20C 20#16 PIN PLUG | 97-3106A28-16P-621.pdf | |
| TVS06RS-17-8HB-LC | TV 8C 8#16 PIN PLUG | TVS06RS-17-8HB-LC.pdf | |
| MS3456L12S-4B | 1 Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line) | MS3456L12S-4B.pdf | |
| MS3450W16-9AY | 4 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Flange | MS3450W16-9AY.pdf | |
| PA9685 | F Type Connector Plug, Male Pin Free Hanging (In-Line) | PA9685.pdf | |
| 10134285-001LF | Terminal Block Connector 2 Position Ground, Earth Green, Yellow 1/0-10 AWG | 10134285-001LF.pdf |