| Manufacturer Part Number: | RACF324DJT100K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Resistor Networks, Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES ARRAY 4 RES 100K OHM 2010 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RACF324DJT100K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RACF324DJT100K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Resistor Networks, Arrays | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RACF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Circuit Type | Isolated | |
| Resistance (Ohms) | 100k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Number of Resistors | 4 | |
| Number of Pins | 8 | |
| Power Per Element | 125mW | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Applications | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2010 (5025 Metric), Concave, Long Side Terminals | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.200" L x 0.118" W (5.08mm x 3.00mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RACF324DJT100K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RACF324DJT100K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RACF324DJT100K is new and unused, you can buy RACF324DJT100K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RACF324DJT100K.
| B43305B9277M60 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 500 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B9277M60.pdf | |
| BFC238364113 | 0.011µF Film Capacitor 700V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm) | BFC238364113.pdf | |
| 209-1-1REC4-53-2-8M-2.5-H | CIR BRKR MAG-HYDR 2.5A 125VDC | 209-1-1REC4-53-2-8M-2.5-H.pdf | |
| SMCJ60A-M3/57T | TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO-214AB | SMCJ60A-M3/57T.pdf | |
| 0908332025 | CONN RCPT 5POS 5.00MM IDC | 0908332025.pdf | |
| STTH1506DPI | DIODE GEN PURP 600V 15A DOP3I | STTH1506DPI.pdf | |
| AD7533CQ | 10 Bit Digital to Analog Converter 1 16-CDIP | AD7533CQ.pdf | |
| S-13R1B20-N4T1U3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2V 150mA SC-82AB | S-13R1B20-N4T1U3.pdf | |
| MHBAWT-0000-000N0UB230G | LED Lighting Xlamp® MHB-A White, Warm 3000K 3-Step MacAdam Ellipse 36V 120mA 115° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | MHBAWT-0000-000N0UB230G.pdf | |
| KCP-11-2500 | General Purpose Relay DPDT (2 Form C) Socketable | KCP-11-2500.pdf | |
| MS27468T11B35SAL | 13 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut | MS27468T11B35SAL.pdf | |
| 5444796 | 17 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) Vertical Through Hole | 5444796.pdf | |
| CRCW0402274KFKTD | RES SMD 274K OHM 1% 1/16W 0402 | CRCW0402274KFKTD.pdf |