| Manufacturer Part Number: | RACF164DJT470K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Resistor Networks, Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES ARRAY 4 RES 470K OHM 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RACF164DJT470K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RACF164DJT470K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Resistor Networks, Arrays | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RACF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Circuit Type | Isolated | |
| Resistance (Ohms) | 470k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Number of Resistors | 4 | |
| Number of Pins | 8 | |
| Power Per Element | 62.5mW | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Applications | Automotive AEC-Q200 | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RACF164DJT470K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RACF164DJT470K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RACF164DJT470K is new and unused, you can buy RACF164DJT470K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RACF164DJT470K.
| 9B-24.576MEEJ-B | 24.576MHz ±10ppm Crystal 18pF 30 Ohm -20°C ~ 70°C Through Hole HC49/US | 9B-24.576MEEJ-B.pdf | |
| BSR802N L6327 | MOSFET N-CH 20V 3.7A SC-59 | BSR802N L6327.pdf | |
| PM1210-820J-RC | 82µH Unshielded Inductor 60mA 10 Ohm Max 1210 (3225 Metric) | PM1210-820J-RC.pdf | |
| 1120-5R6M | 5.6µH Unshielded Wirewound Inductor 11.4A 6 mOhm Max Radial | 1120-5R6M.pdf | |
| 8N4SV76FC-0066CDI | VCXO IC 122.88MHz 6-CLCC | 8N4SV76FC-0066CDI.pdf | |
| V375C12H75BS | CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W | V375C12H75BS.pdf | |
| ETSA120750UDC-P6P-SZ | 12V 90W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord Input | ETSA120750UDC-P6P-SZ.pdf | |
| 10-72824-6S | 8 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Silver | 10-72824-6S.pdf | |
| DJT14F19-11AB | 11 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut | DJT14F19-11AB.pdf | |
| FH18-17S-0.3SHW | 17 Position FPC Connector Contacts, Bottom 0.012" (0.30mm) Surface Mount, Right Angle | FH18-17S-0.3SHW.pdf | |
| SBH31-NBPB-D48-SP-BK | 96 Positions Header, Shrouded Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold | SBH31-NBPB-D48-SP-BK.pdf | |
| 4-102973-0-34 | 68 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 4-102973-0-34.pdf | |
| RT2512CKB07187RL | RES SMD 187 OHM 0.25% 3/4W 2512 | RT2512CKB07187RL.pdf | |
| YC162-JR-076K2L | RES ARRAY 2 RES 6.2K OHM 0606 | YC162-JR-076K2L.pdf | |
| RSF1JB91K0 | RES MO 1W 91K OHM 5% AXIAL | RSF1JB91K0.pdf |