| Manufacturer Part Number: | RACF164DJT430K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Resistor Networks, Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES ARRAY 4 RES 430K OHM 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RACF164DJT430K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RACF164DJT430K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Resistor Networks, Arrays | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RACF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Circuit Type | Isolated | |
| Resistance (Ohms) | 430k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Number of Resistors | 4 | |
| Number of Pins | 8 | |
| Power Per Element | 62.5mW | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Applications | Automotive AEC-Q200 | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RACF164DJT430K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RACF164DJT430K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RACF164DJT430K is new and unused, you can buy RACF164DJT430K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RACF164DJT430K.
| EEF-CS1C330R | 33µF 16V Aluminum - Polymer Capacitors 2917 (7343 Metric) 40 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EEF-CS1C330R.pdf | |
| MAL213661222E3 | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL213661222E3.pdf | |
| 474PPR162KJ | 0.47µF Film Capacitor 650V 1600V (1.6kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.673" L x 0.866" W (42.50mm x 22.00mm) | 474PPR162KJ.pdf | |
| 45024R2C2.75 | FUSE CARTRIDGE 450A 2.75KVAC | 45024R2C2.75.pdf | |
| 51894-002 | R/A REC POWERBLADE | 51894-002.pdf | |
| FVXO-PC73BR-622.08 | 622.08MHz LVPECL VCXO Oscillator Surface Mount 3.3V 120mA Enable/Disable | FVXO-PC73BR-622.08.pdf | |
| BZX85C2V7-TAP | Zener Diode 2.7V 1.3W ±5% Through Hole DO-41 | BZX85C2V7-TAP.pdf | |
| SZBZX84B27LT1G | Zener Diode 27V 225mW Surface Mount SOT-23-3 (TO-236) | SZBZX84B27LT1G.pdf | |
| S-1135B15-M5T1U | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.5V 300mA SOT-89-5 | S-1135B15-M5T1U.pdf | |
| 1975960000 | 12 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) 135° Through Hole | 1975960000.pdf | |
| PHP00603E7501BBT1 | RES SMD 7.5K OHM 0.1% 3/8W 0603 | PHP00603E7501BBT1.pdf | |
| 9T04021A2552BBHF3 | RES SMD 25.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 | 9T04021A2552BBHF3.pdf |