| Manufacturer Part Number: | RACF164DJT200K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Resistor Networks, Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES ARRAY 4 RES 200K OHM 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RACF164DJT200K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RACF164DJT200K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Resistor Networks, Arrays | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RACF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Circuit Type | Isolated | |
| Resistance (Ohms) | 200k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Number of Resistors | 4 | |
| Number of Pins | 8 | |
| Power Per Element | 62.5mW | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Applications | Automotive AEC-Q200 | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RACF164DJT200K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RACF164DJT200K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RACF164DJT200K is new and unused, you can buy RACF164DJT200K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RACF164DJT200K.
| EKYB160ELL123MM40S | 12000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB160ELL123MM40S.pdf | |
| KY10VB221M6X11LL | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | KY10VB221M6X11LL.pdf | |
| F339X131033MFP2B0 | 10000pF Film Capacitor 330V 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm) | F339X131033MFP2B0.pdf | |
| IELHK11-1-63-50.0-01-V | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A | IELHK11-1-63-50.0-01-V.pdf | |
| HM2J71PE5118N9LF | 114 (95 + 19 Ground) Position Header, Male Pins Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole, Right Angle | HM2J71PE5118N9LF.pdf | |
| NS10165T3R3NNA | 3.3µH Shielded Wirewound Inductor 6.76A 10.8 mOhm Max Nonstandard | NS10165T3R3NNA.pdf | |
| 1812R-333H | 33µH Unshielded Inductor 224mA 4 Ohm Max 2-SMD | 1812R-333H.pdf | |
| MAX5408EEE+T | Digital Potentiometer 10k Ohm 2 Circuit 32 Taps SPI Interface 16-QSOP | MAX5408EEE+T.pdf | |
| ERJ-8BQJR62V | RES SMD 0.62 OHM 5% 1/2W 1206 | ERJ-8BQJR62V.pdf | |
| GCC60DREH | CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET | GCC60DREH.pdf | |
| CA20COME18-19SBF80 | 10 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | CA20COME18-19SBF80.pdf | |
| 0520301729 | 17 Position FPC Connector Contacts, Vertical, 1 Sided 0.039" (1.00mm) Through Hole | 0520301729.pdf | |
| 1911800000 | 14 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.197" (5.00mm) Vertical Through Hole | 1911800000.pdf | |
| 0395433111 | 11 Position Wire to Board Terminal Block Vertical with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole | 0395433111.pdf | |
| CRCW060375R0JNTC | RES SMD 75 OHM 5% 1/10W 0603 | CRCW060375R0JNTC.pdf |