| Manufacturer Part Number: | RACF164DGT100K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Resistor Networks, Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES ARRAY 4 RES 100K OHM 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RACF164DGT100K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RACF164DGT100K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Resistor Networks, Arrays | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RACF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Circuit Type | Isolated | |
| Resistance (Ohms) | 100k | |
| Tolerance | ±2% | |
| Number of Resistors | 4 | |
| Number of Pins | 8 | |
| Power Per Element | 62.5mW | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Applications | Automotive AEC-Q200 | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RACF164DGT100K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RACF164DGT100K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RACF164DGT100K is new and unused, you can buy RACF164DGT100K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RACF164DGT100K.
| CDR02BX183AKZPAT | 0.018µF 50V Ceramic Capacitor BX 1805 (4512 Metric) 0.180" L x 0.050" W (4.57mm x 1.27mm) | CDR02BX183AKZPAT.pdf | |
| R5F21227JFP#U1 | R8C R8C/2x/22 Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 48KB (48K x 8) FLASH 48-LFQFP (7x7) | R5F21227JFP#U1.pdf | |
| SP-450-033-03 | Character LCD Display Module Passive 7-Segment Plasma Without Backlight Parallel 85.09mm x 119.68mm x 7.49mm | SP-450-033-03.pdf | |
| MLEAWT-A1-0000-0001A7 | LED Lighting XLamp® ML-E White, Warm 3400K (3063K ~ 3750K) 3.2V 150mA 120° 4-SMD, J-Lead Exposed Pad | MLEAWT-A1-0000-0001A7.pdf | |
| HSLCS-CALCL-004 | HEATSINK 31W SPOT OSRAMPREVALED | HSLCS-CALCL-004.pdf | |
| HBC40DRXN | CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD | HBC40DRXN.pdf | |
| 10-565999-233N | MS27656T13B98B W/10-497643-025 | 10-565999-233N.pdf | |
| 88-628742-35P | TVP00RW-11-35P W/ PC & CLN | 88-628742-35P.pdf | |
| 97-3108A22-14PW-417-940 | AB 19C 19#16 PIN PLUG | 97-3108A22-14PW-417-940.pdf | |
| L17H2112127 | 9, 9 Position D-Sub - Stacked Plug, Male Pins Connector, Through Hole, Right Angle Solder | L17H2112127.pdf | |
| 1888413-4 | CONN MINISAS SHIELD 36POS | 1888413-4.pdf | |
| 0365380013 | 6 Positions Header, Shrouded Connector 0.250" (6.35mm) Through Hole Tin-Lead | 0365380013.pdf | |
| 0026481226 | 22 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.156" (3.96mm) Through Hole, Right Angle Tin | 0026481226.pdf | |
| CMF203M3000JNEB | RES 3.3M OHM 1W 5% AXIAL | CMF203M3000JNEB.pdf |