| Manufacturer Part Number: | PZU4.7B3A,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 4.7V 320mW ±2% Surface Mount SOD-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | PZU4.7B3A,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-PZU4.7B3A,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 4.7V | |
| Tolerance | ±2% | |
| Power - Max | 320mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 80 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2µA @ 1V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 100mA | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-76, SOD-323 | |
| Supplier Device Package | SOD-323 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | PZU4.7B3A,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
PZU4.7B3A,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of PZU4.7B3A,115 is new and unused, you can buy PZU4.7B3A,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for PZU4.7B3A,115.
| EKMH401VSN820MQ25S | 82µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3.032 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH401VSN820MQ25S.pdf | |
| 18122C223KAT2A | 0.022µF 200V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm) | 18122C223KAT2A.pdf | |
| 345-030-527-202 | CARDEDGE 30POS DUAL .100 GREEN | 345-030-527-202.pdf | |
| 591UB-DDG | 525MHz ~ 810MHz CML XO (Standard) Programmable Oscillator Surface Mount 2.5V 110mA Enable/Disable | 591UB-DDG.pdf | |
| SIT9002AI-28N18DG | 1MHz ~ 220MHz LVDS MEMS (Silicon) Programmable Oscillator Surface Mount 1.8V | SIT9002AI-28N18DG.pdf | |
| SGR-8002DB-PHM | 1MHz ~ 55MHz CMOS XO (Standard) Programmable Oscillator Through Hole 5V 45mA Enable/Disable | SGR-8002DB-PHM.pdf | |
| R7221206HSOO | Diode Standard 1200V (1.2kV) 650A Chassis Mount DO-200AB, B-PUK | R7221206HSOO.pdf | |
| KMPC8272VRTIEA | PowerPC G2_LE Microprocessor IC MPC82xx 1 Core, 32-Bit 400MHz 516-FPBGA (27x27) | KMPC8272VRTIEA.pdf | |
| MAX6467XS32D3/V+T | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SC-70-4 | MAX6467XS32D3/V+T.pdf | |
| S-1131B34PD-N4TTFG | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.4V 300mA 6-HSON (A) (2.9x2.8) | S-1131B34PD-N4TTFG.pdf | |
| AA0805FR-07154RL | RES SMD 154 OHM 1% 1/8W 0805 | AA0805FR-07154RL.pdf | |
| CA3106E32-7PB | 35 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Silver | CA3106E32-7PB.pdf | |
| 66527-038LF | 76 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold | 66527-038LF.pdf |