| Manufacturer Part Number: | PLT133/T10W |
|---|---|
| Manufacturer: | Everlight Electronics Co Ltd |
| Product Category: | Fiber Optics - Transmitters - Drive Circuitry Integrated |
| Available Quantity: | 19671 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Fiber Optic Transmitter with Driver 660nm 16Mbps -21 ~ -15dBm 2.7 V ~ 5.5 V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | PLT133/T10W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-PLT133/T10W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | Fiber Optic Transmitters | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | Fiber Optics - Transmitters - Drive Circuitry Integrated | |
| Manufacturer | Everlight Electronics Co Ltd | |
| Series | - | |
| Part Status | Active | |
| Wavelength | 660nm | |
| Data Rate | 16Mbps | |
| Power - Output | -21 ~ -15dBm | |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V | |
| Applications | Digital Audio | |
| Current - Supply | - | |
| Standard Package | 60 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | PLT133/T10W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
PLT133/T10W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Everlight Electronics Co Ltd all series components. The condition of PLT133/T10W is new and unused, you can buy PLT133/T10W Everlight Electronics Co Ltd with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for PLT133/T10W.
| C3225X7T2J104M160AE | 0.10µF 630V Ceramic Capacitor X7T 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C3225X7T2J104M160AE.pdf | |
| CSX750PCC12.0000MT | 12MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 5V 45mA Enable/Disable | CSX750PCC12.0000MT.pdf | |
| LE87411NQC | 2/0 Driver 16-QFN (4x4) | LE87411NQC.pdf | |
| S-80157ALPF-JBITFG | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SNT-4A | S-80157ALPF-JBITFG.pdf | |
| 5977761207F | Green, Orange LED Indication - Discrete 2V Green, 2V Orange 4-PLCC | 5977761207F.pdf | |
| VI-J1B-IY | CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W | VI-J1B-IY.pdf | |
| RT214006 | General Purpose Relay SPDT (1 Form C) 6VDC Coil Through Hole | RT214006.pdf | |
| DDMS24W7S300N | 50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole Solder | DDMS24W7S300N.pdf | |
| 153-10-304-00-001000 | 4 Position DIP, DIL - Header Connector Post Gold | 153-10-304-00-001000.pdf | |
| ERJ-S02J470X | RES SMD 47 OHM 5% 1/10W 0402 | ERJ-S02J470X.pdf | |
| RG2012N-2102-W-T5 | RES SMD 21K OHM 0.05% 1/8W 0805 | RG2012N-2102-W-T5.pdf | |
| RN60E5232FRSL | RES 52.3K OHM 1/4W 1% AXIAL | RN60E5232FRSL.pdf |