| Manufacturer Part Number: | PH02D4815A |
|---|---|
| Manufacturer: | Delta Electronics |
| Product Category: | DC DC Converters |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DCDC CONVERTER +/-15VOUT 1W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | PH02D4815A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-PH02D4815A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Industrial DC/DC Converters Overview | |
| Featured Product | Industrial DC-DC Converters DC/DC Converters – Delta Product Groups | |
| Online Catalog | PH02S/D Series | |
| Category | Power Supplies - Board Mount | |
| Family | DC DC Converters | |
| Manufacturer | Delta Electronics | |
| Series | PH02S/D | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Type | Isolated Module | |
| Number of Outputs | 2 | |
| Voltage - Input (Min) | 18V | |
| Voltage - Input (Max) | 75V | |
| Voltage - Output 1 | 15V | |
| Voltage - Output 2 | -15V | |
| Voltage - Output 3 | - | |
| Current - Output (Max) | 67mA, 67mA | |
| Power (Watts) - Manufacture Series | 2W | |
| Voltage - Isolation | 1.5kV (1500V) | |
| Applications | Medical | |
| Features | Remote On/Off, SCP, UVLO | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | 9-SIP Module (7 Leads) | |
| Size / Dimension | 1.02" L x 0.36" W x 0.49" H (25.9mm x 9.1mm x 12.4mm) | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Efficiency | 76% | |
| Power (Watts) - Max | 2W | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | PH02D4815A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
PH02D4815A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Delta Electronics all series components. The condition of PH02D4815A is new and unused, you can buy PH02D4815A Delta Electronics with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for PH02D4815A.
| M551B108M040AT | 1000µF Hermetically Sealed Tantalum - Polymer Capacitors 40V M55 Module 25 mOhm 2.051" L x 1.992" W (52.10mm x 50.60mm) | M551B108M040AT.pdf | |
| 445W25C24M00000 | 24MHz ±20ppm Crystal 16pF 40 Ohm 0°C ~ 50°C Surface Mount 2-SMD | 445W25C24M00000.pdf | |
| FR1J-13 | Diode Standard 600V 1A Surface Mount SMB | FR1J-13.pdf | |
| APTGT75DSK60T3G | IGBT Module Trench Field Stop Dual Buck Chopper 600V 100A 250W Chassis Mount SP3 | APTGT75DSK60T3G.pdf | |
| MC908GR60ACFJE | HC08 HC08 Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 60KB (60K x 8) FLASH 32-LQFP (7x7) | MC908GR60ACFJE.pdf | |
| LM3S1J16-IQR50-C0T | ARM® Cortex®-M3 Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 1000 Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 128KB (128K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | LM3S1J16-IQR50-C0T.pdf | |
| XPLAWT-00-0000-000PU30F8 | LED Lighting XLamp® XP-L White, Warm 2850K 2.95V 1.05A 125° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XPLAWT-00-0000-000PU30F8.pdf | |
| VI-24B-IX-S | CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W | VI-24B-IX-S.pdf | |
| SQM48T20010-NAB0 | DC/DC EIGHTH BRICK | SQM48T20010-NAB0.pdf | |
| MAX15021EVKIT+ | MAX15021 - DC/DC, Step Down 1, Non-Isolated Outputs Evaluation Board | MAX15021EVKIT+.pdf | |
| KAL50FB1R00 | RES CHAS MNT 1 OHM 1% 50W | KAL50FB1R00.pdf | |
| AC0201JR-07220KL | RES SMD 220K OHM 5% 1/20W 0201 | AC0201JR-07220KL.pdf | |
| AA0402JR-0710KL | RES SMD 10K OHM 5% 1/16W 0402 | AA0402JR-0710KL.pdf | |
| CR0805-FX-4422ELF | RES SMD 44.2K OHM 1% 1/8W 0805 | CR0805-FX-4422ELF.pdf |