| Manufacturer Part Number: | PGM8WSJB-22K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 22K OHM 8W 5% RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | PGM8WSJB-22K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-PGM8WSJB-22K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | PGM | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 22k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 8W | |
| Composition | Wirewound | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | -80/ +500ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C | |
| Package / Case | Radial | |
| Supplier Device Package | Radial Lead | |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 2.114" L (5.00mm x 53.70mm) | |
| Height | 0.197" (5.00mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | PGM8WSJB-22K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
PGM8WSJB-22K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of PGM8WSJB-22K is new and unused, you can buy PGM8WSJB-22K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for PGM8WSJB-22K.
| 200USG2200MEFCSN35X40 | 2200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 200USG2200MEFCSN35X40.pdf | |
| UPS2D2R2MED | 2.2µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS2D2R2MED.pdf | |
| UPV1A221MGD | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1A221MGD.pdf | |
| 293D477X96R3D2TE3 | 470µF Molded Tantalum Capacitors 6.3V 2917 (7343 Metric) 500 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | 293D477X96R3D2TE3.pdf | |
| 1720430401 | CONN HDR 4POS 7.50MM R/A SLDR | 1720430401.pdf | |
| DS1302S+ | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar 31B 3-Wire Serial 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) | DS1302S+.pdf | |
| ADS5546IRGZ25 | 14 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 48-VQFN (7x7) | ADS5546IRGZ25.pdf | |
| RMCF1206FT30K9 | RES SMD 30.9K OHM 1% 1/4W 1206 | RMCF1206FT30K9.pdf | |
| GP3102A-18-1P | Circular Connector | GP3102A-18-1P.pdf | |
| 30-9654-BU | Modular Splitter Connector Plug, 4p4c (RJ9, RJ10, RJ22) To Jack (2), 4p4c (RJ9, RJ10, RJ22) Unshielded | 30-9654-BU.pdf | |
| 767141564GPTR13 | RES ARRAY 13 RES 560K OHM 14SOIC | 767141564GPTR13.pdf |