| Manufacturer Part Number: | PF01S2415A |
|---|---|
| Manufacturer: | Delta Electronics |
| Product Category: | DC DC Converters |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DCDC CONVERTER 15VOUT 1W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | PF01S2415A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-PF01S2415A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Industrial DC/DC Converters Overview | |
| Featured Product | Industrial DC-DC Converters DC/DC Converters – Delta Product Groups | |
| Online Catalog | PF01S Series | |
| Category | Power Supplies - Board Mount | |
| Family | DC DC Converters | |
| Manufacturer | Delta Electronics | |
| Series | PF01S | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Type | Isolated Module | |
| Number of Outputs | 1 | |
| Voltage - Input (Min) | 21.6V | |
| Voltage - Input (Max) | 26.4V | |
| Voltage - Output 1 | 15V | |
| Voltage - Output 2 | - | |
| Voltage - Output 3 | - | |
| Current - Output (Max) | 67mA | |
| Power (Watts) - Manufacture Series | 1W | |
| Voltage - Isolation | 3kV (3000V) | |
| Applications | Medical | |
| Features | SCP | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | 7-SIP Module (4 Leads) | |
| Size / Dimension | 0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.6mm x 6.0mm x 10.2mm) | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Efficiency | 87.5% | |
| Power (Watts) - Max | 1W | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | PF01S2415A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
PF01S2415A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Delta Electronics all series components. The condition of PF01S2415A is new and unused, you can buy PF01S2415A Delta Electronics with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for PF01S2415A.
| K152M10X7RF5TL2 | 1500pF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) | K152M10X7RF5TL2.pdf | |
| D271K20Y5PH6TL2R | 270pF 100V Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc 0.197" Dia (5.00mm) | D271K20Y5PH6TL2R.pdf | |
| VJ1812Y822KBAAT4X | 8200pF 50V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm) | VJ1812Y822KBAAT4X.pdf | |
| SIT8008AIL7-25S | 1MHz ~ 110MHz HCMOS, LVCMOS MEMS (Silicon) Programmable Oscillator Surface Mount 2.5V 4.5mA Standby | SIT8008AIL7-25S.pdf | |
| BYV12-TR | DIODE AVALANCHE 100V 1.5A SOD57 | BYV12-TR.pdf | |
| X9015US8IT1 | Digital Potentiometer 50k Ohm 1 Circuit 128 Taps Up/Down (U/D, CS) Interface 8-SOIC | X9015US8IT1.pdf | |
| MP201DS-LF | Energy Storage Device PMIC 8-SOIC | MP201DS-LF.pdf | |
| VE-JWV-EZ-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W | VE-JWV-EZ-F3.pdf | |
| VE-26N-IU | CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W | VE-26N-IU.pdf | |
| NTPS-24-TT-700 | 24VDC 0.6 AMP TT PS | NTPS-24-TT-700.pdf | |
| 2M801-007-16ZN13-220PA | M801 20C 20#20HD PIN PLUG OM | 2M801-007-16ZN13-220PA.pdf | |
| TV06RW-19-88SE-LC | HD 38999 88C 88#23 SKT PLUG | TV06RW-19-88SE-LC.pdf | |
| M20-9601546 | 30 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole | M20-9601546.pdf | |
| 1945880000 | 15 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 225° Free Hanging (In-Line) | 1945880000.pdf |