| Manufacturer Part Number: | P1330R-824K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 820µH Unshielded Inductor 113mA 9.96 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | P1330R-824K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-P1330R-824K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | P1330R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 820µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 113mA | |
| Current - Saturation | 26mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 9.96 Ohm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.312" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | P1330R-824K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
P1330R-824K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of P1330R-824K is new and unused, you can buy P1330R-824K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for P1330R-824K.
| EBC60DCMD-S288 | CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND | EBC60DCMD-S288.pdf | |
| 445A3XF13M00000 | 13MHz ±30ppm Crystal 24pF 50 Ohm -10°C ~ 60°C Surface Mount 2-SMD | 445A3XF13M00000.pdf | |
| ASDMPC-11.0592MHZ-LR-T3 | 11.0592MHz CMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 2.25 V ~ 3.6 V 35mA Enable/Disable | ASDMPC-11.0592MHZ-LR-T3.pdf | |
| VBT3045CBP-M3/8W | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 45V 15A Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB | VBT3045CBP-M3/8W.pdf | |
| HQ6025NH5RP | TRIAC ALTERNISTOR 600V TO263AB | HQ6025NH5RP.pdf | |
| IS46TR16256AL-15HBLA1-TR | IC DDR3 4GB 96BGA | IS46TR16256AL-15HBLA1-TR.pdf | |
| MT46H32M16LFBF-6 IT:B TR | IC LPDDR SDRAM 512MBIT 60VFBGA | MT46H32M16LFBF-6 IT:B TR.pdf | |
| HIP2100IBZ | IC DRIVER HALF BRIDGE 8SOIC | HIP2100IBZ.pdf | |
| NCP552SQ18T1 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 80mA SC-82AB | NCP552SQ18T1.pdf | |
| RER65F1R00RC02 | RES CHAS MNT 1 OHM 1% 10W | RER65F1R00RC02.pdf | |
| TV07DZ-15-5JD-LC | TV 5C 5#16 SKT J/N RECP | TV07DZ-15-5JD-LC.pdf | |
| 1051016:0001 | CONN ACC MARKER STRIP PREPRINT | 1051016:0001.pdf | |
| YK51218330J0G | 18 Circuit 0.374" (9.50mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | YK51218330J0G.pdf |