| Manufacturer Part Number: | P1330R-683K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 68µH Unshielded Inductor 384mA 1.02 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | P1330R-683K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-P1330R-683K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | P1330R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 68µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 384mA | |
| Current - Saturation | 174mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1.02 Ohm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.312" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | P1330R-683K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
P1330R-683K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of P1330R-683K is new and unused, you can buy P1330R-683K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for P1330R-683K.
| ERLA211LIN132KA40M | 1300µF 210V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | ERLA211LIN132KA40M.pdf | |
| TPSE106K050R0250 | 10µF Molded Tantalum Capacitors 50V 2917 (7343 Metric) 250 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | TPSE106K050R0250.pdf | |
| KTK-3/10 | FUSE CARTRIDGE 300MA 600VAC 5AG | KTK-3/10.pdf | |
| NZ9F11VT5G | Zener Diode 11V 200mW ±5% Surface Mount SOD-923 | NZ9F11VT5G.pdf | |
| SD8350-101-R | 100µH Shielded Wirewound Inductor 800mA 360 mOhm Max Nonstandard | SD8350-101-R.pdf | |
| DC630R-274K | 270µH Unshielded Wirewound Inductor 2.09A 225 mOhm Max Radial | DC630R-274K.pdf | |
| AD7548KN | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 20-PDIP | AD7548KN.pdf | |
| VI-J1N-EY-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W | VI-J1N-EY-F1.pdf | |
| VE-2TP-EY-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W | VE-2TP-EY-F1.pdf | |
| VI-BWT-CY-S | CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W | VI-BWT-CY-S.pdf | |
| 4-644578-3 | 13 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Tin 22 AWG | 4-644578-3.pdf | |
| MBB02070C1378FRP00 | RES 1.37 OHM 0.6W 1% AXIAL | MBB02070C1378FRP00.pdf |