| Manufacturer Part Number: | P1330R-393K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 39µH Unshielded Inductor 488mA 600 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | P1330R-393K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-P1330R-393K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | P1330R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 39µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 488mA | |
| Current - Saturation | 270mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 600 mOhm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.312" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | P1330R-393K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
P1330R-393K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of P1330R-393K is new and unused, you can buy P1330R-393K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for P1330R-393K.
| C0805C103G5GACTU | 10000pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C103G5GACTU.pdf | |
| MMBV105GLT1 | DIODE TUNING SS 30V SOT23 | MMBV105GLT1.pdf | |
| 2N5550RLRPG | TRANS NPN 140V 0.6A TO-92 | 2N5550RLRPG.pdf | |
| X9421WV14Z-2.7 | Digital Potentiometer 10k Ohm 1 Circuit 64 Taps SPI Interface 14-TSSOP | X9421WV14Z-2.7.pdf | |
| SST-90-W65S-F11-GK101 | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) SST-90 White, Cool Square | SST-90-W65S-F11-GK101.pdf | |
| VI-B6J-EY-S | CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W | VI-B6J-EY-S.pdf | |
| AC0805FR-075K6L | RES SMD 5.6K OHM 1% 1/8W 0805 | AC0805FR-075K6L.pdf | |
| RT1206FRD07107KL | RES SMD 107K OHM 1% 1/4W 1206 | RT1206FRD07107KL.pdf | |
| AIB6FA14S-5SC | GT 5C 5#16S SKT PLUG | AIB6FA14S-5SC.pdf | |
| 5-1478763-2 | 15 Position Two Piece Backshell Connector Silver 45° Shielded | 5-1478763-2.pdf | |
| 09451151512 | Plug Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) Position Shielded Cat6 IDC | 09451151512.pdf | |
| GSF1.1212.01 | Power Entry Connector Receptacle, Male Blades - Module IEC 320-C14 | GSF1.1212.01.pdf | |
| 0387303310 | 10 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws | 0387303310.pdf | |
| 1-1776310-0 | 10 Circuit 0.532" (13.50mm) Eurostyle Terminal Strip Connector, Screws | 1-1776310-0.pdf | |
| CRCW120656K0FHTAP | RES SMD 56K OHM 1% 1/4W 1206 | CRCW120656K0FHTAP.pdf |