| Manufacturer Part Number: | P1330R-333K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 33µH Unshielded Inductor 568mA 538 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | P1330R-333K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-P1330R-333K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | P1330R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 33µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 568mA | |
| Current - Saturation | 270mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 538 mOhm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.312" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | P1330R-333K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
P1330R-333K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of P1330R-333K is new and unused, you can buy P1330R-333K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for P1330R-333K.
| LPX151M450A9P3 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.326 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | LPX151M450A9P3.pdf | |
| VJ0805D300KLPAJ | 30pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D300KLPAJ.pdf | |
| BFC237533162 | 1600pF Film Capacitor 500V 1600V (1.6kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.728" L x 0.217" W (18.50mm x 5.50mm) | BFC237533162.pdf | |
| T543Y477K004ATE005 | 470µF Molded Tantalum - Polymer Capacitors 4V 2917 (7343 Metric) 5 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | T543Y477K004ATE005.pdf | |
| L4006D5TP | TRIAC SENS GATE 400V 6A TO252 | L4006D5TP.pdf | |
| 8N4DV85LC-0179CDI8 | VCXO IC 62.5MHz, 200MHz 6-CLCC | 8N4DV85LC-0179CDI8.pdf | |
| 5912701113F | LED Circuit Board Indicator Single Yellow 2V 20mA Square with Domed Top, 3.00mm Surface Mount, Right Angle | 5912701113F.pdf | |
| VI-261-IW-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W | VI-261-IW-F4.pdf | |
| KPT06E16-23PDZ | 23 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold | KPT06E16-23PDZ.pdf | |
| TVP00DZ-11-35JD-LC | TV 13C 13#22D SKT RECP | TVP00DZ-11-35JD-LC.pdf | |
| TV06RW-25-46SD-LC | TV 46C MIXED SKT PLUG | TV06RW-25-46SD-LC.pdf | |
| 1053086-1 | SMA Connector Receptacle, Female Socket 50 Ohm Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut Solder | 1053086-1.pdf | |
| 1-1102770-6 | CONN CABLE FITTING M16 METAL | 1-1102770-6.pdf | |
| 9C12063A1182FKHFT | RES SMD 11.8K OHM 1% 1/4W 1206 | 9C12063A1182FKHFT.pdf |