| Manufacturer Part Number: | P1330R-273K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 27µH Unshielded Inductor 657mA 425 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | P1330R-273K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-P1330R-273K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | P1330R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 27µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 657mA | |
| Current - Saturation | 324mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 425 mOhm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.312" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | P1330R-273K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
P1330R-273K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of P1330R-273K is new and unused, you can buy P1330R-273K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for P1330R-273K.
| UPGH111-1REC2-11-632 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER | UPGH111-1REC2-11-632.pdf | |
| MX1.5KE150CA | TVS DIODE 128VWM 207VC CASE1 | MX1.5KE150CA.pdf | |
| P6KA15AHE3/54 | TVS DIODE 12.8VWM DO204AC | P6KA15AHE3/54.pdf | |
| 201849-3 | CONN STRAIN RELIEF 104POS LONG | 201849-3.pdf | |
| 10119128-00C-30DLF | XCEDE HD 2W 3PVH 6COL | 10119128-00C-30DLF.pdf | |
| RSM12DTKD-S288 | CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND | RSM12DTKD-S288.pdf | |
| 1N5250B-TAP | Zener Diode 20V 500mW ±5% Through Hole DO-35 | 1N5250B-TAP.pdf | |
| TJA1080TS,118 | Automotive Interface 20-SSOP | TJA1080TS,118.pdf | |
| VI-26L-EV-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W | VI-26L-EV-F1.pdf | |
| VE-B5K-CU-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W | VE-B5K-CU-F3.pdf | |
| 796636-4 | 4 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.200" (5.08mm) Vertical Through Hole | 796636-4.pdf | |
| RP73D2B11KBTG | RES SMD 11K OHM 0.1% 1/4W 1206 | RP73D2B11KBTG.pdf |