| Manufacturer Part Number: | P1330R-223K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9510 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 22µH Unshielded Inductor 694mA 384 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | P1330R-223K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-P1330R-223K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | P1330R Series | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | P1330R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 22µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 694mA | |
| Current - Saturation | 348mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 384 mOhm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.312" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | P1330R-223K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
P1330R-223K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of P1330R-223K is new and unused, you can buy P1330R-223K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for P1330R-223K.
| DSC1033DI2-027.0000 | 27MHz CMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 3.3V 3mA (Typ) Standby (Power Down) | DSC1033DI2-027.0000.pdf | |
| APT15GF120JCU2 | IGBT Module NPT Single 1200V 30A 156W Chassis, Stud Mount SOT-227 | APT15GF120JCU2.pdf | |
| LFXP2-5E-7MN132C | IC FPGA 86 I/O 132CSBGA | LFXP2-5E-7MN132C.pdf | |
| MAX8704EUB+T | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed or Adjustable 1 Output 1.5V, 1.2V, Adjustable 5A 10-uMAX | MAX8704EUB+T.pdf | |
| 53C110MEG | 10M Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer None 1 Turn Conductive Plastic 2W Solder Lug | 53C110MEG.pdf | |
| RP20-11012SFR/XC | CONV DC/DC 20W 43-160VIN 12VOUT | RP20-11012SFR/XC.pdf | |
| VE-J1F-CY-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W | VE-J1F-CY-F2.pdf | |
| CR0805-FX-1500GLF | RES SMD 150 OHM 1% 1/8W 0805 | CR0805-FX-1500GLF.pdf | |
| RCL040613R0JNEA | RES SMD 13 OHM 1/4W 0604 WIDE | RCL040613R0JNEA.pdf | |
| AMM08DRYN | CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD | AMM08DRYN.pdf | |
| 97-3106A22-2SX-940 | AB 3C 3#8 SKT PLUG | 97-3106A22-2SX-940.pdf | |
| 165X511259X | 25 Position Two Piece Backshell Connector Gray 45°, 180° Shielded | 165X511259X.pdf | |
| 2-178140-2 | 6 Positions Header, Shrouded Connector 0.200" (5.08mm) Through Hole Gold | 2-178140-2.pdf | |
| RLR07C1743FSR36 | RES 174K OHM 1% 1/4W AXIAL | RLR07C1743FSR36.pdf |