| Manufacturer Part Number: | P1330R-153K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 15µH Unshielded Inductor 858mA 288 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | P1330R-153K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-P1330R-153K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | P1330R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 15µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 858mA | |
| Current - Saturation | 432mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 288 mOhm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.312" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | P1330R-153K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
P1330R-153K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of P1330R-153K is new and unused, you can buy P1330R-153K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for P1330R-153K.
| 400LSQ3300MNB64X119 | 3300µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 85°C | 400LSQ3300MNB64X119.pdf | |
| CWR26HH106MCFA | 10µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 15V 2214 (5634 Metric) 667 mOhm 0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm) | CWR26HH106MCFA.pdf | |
| IUGN66-1-52-10.0 | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A | IUGN66-1-52-10.0.pdf | |
| RCR110DNP-681L | 680µH Shielded Inductor 420mA 1.2 Ohm Max Radial | RCR110DNP-681L.pdf | |
| LTC6752HMS8-2#TRPBF | Comparator General Purpose CMOS 8-MSOP | LTC6752HMS8-2#TRPBF.pdf | |
| 74VHCU04SJ | Inverter IC 6 Channel 14-SOP | 74VHCU04SJ.pdf | |
| WP7113LVBC/D | Blue 470nm LED Indication - Discrete 2.65V Radial | WP7113LVBC/D.pdf | |
| GW P9LMS1.EM-NRNT-27S3 | LED Lighting DURIS® S 8 White, Warm 2700K 20V 200mA 120° 4-SMD, Flat Leads | GW P9LMS1.EM-NRNT-27S3.pdf | |
| EB63-S0C284YF | CONN EDGEBOARD DUAL 56POS 3A | EB63-S0C284YF.pdf | |
| D38999/26FE8SDL | 8 Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | D38999/26FE8SDL.pdf | |
| L77DB25S1AMNRM6 | 25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole, Right Angle Solder | L77DB25S1AMNRM6.pdf | |
| 76308-208LF | 8 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 76308-208LF.pdf | |
| RP73D2B60R4BTG | RES SMD 60.4 OHM 0.1% 1/4W 1206 | RP73D2B60R4BTG.pdf |