| Manufacturer Part Number: | P1330R-104K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9510 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 100µH Unshielded Inductor 347mA 1.68 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | P1330R-104K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-P1330R-104K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | P1330R Series | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | P1330R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 100µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 347mA | |
| Current - Saturation | 132mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1.68 Ohm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.312" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | P1330R-104K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
P1330R-104K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of P1330R-104K is new and unused, you can buy P1330R-104K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for P1330R-104K.
| HMC06DREN | CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET | HMC06DREN.pdf | |
| EBC30DRST-S273 | CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD | EBC30DRST-S273.pdf | |
| SIT8008BC-21-33E-22.579200E | OSC XO 3.3V 22.5792MHZ OE | SIT8008BC-21-33E-22.579200E.pdf | |
| IRFS17N20DTRRP | MOSFET N-CH 200V 16A D2PAK | IRFS17N20DTRRP.pdf | |
| 103-471F | 470nH Unshielded Inductor 610mA 260 mOhm Max 2-SMD | 103-471F.pdf | |
| C513A-MSN-CW0Y0231 | White, Warm LED Indication - Discrete 3.2V Radial | C513A-MSN-CW0Y0231.pdf | |
| V28A5T175BN2 | CONVERTER MOD DC/DC 5V 175W | V28A5T175BN2.pdf | |
| KPSE06F14-12PXDZ | 12 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | KPSE06F14-12PXDZ.pdf | |
| TVS07RF-17-26JB-LC | TV 26C 26#20 SKT J/N RECP | TVS07RF-17-26JB-LC.pdf | |
| TV06RW-21-11B | TV 11C 11#12 SKT PLUG | TV06RW-21-11B.pdf | |
| RG1005V-4320-W-T1 | RES SMD 432 OHM 0.05% 1/16W 0402 | RG1005V-4320-W-T1.pdf | |
| 767143823GP | RES ARRAY 7 RES 82K OHM 14SOIC | 767143823GP.pdf |