| Manufacturer Part Number: | P1330R-103K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 16010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 10µH Unshielded Inductor 946mA 216 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | P1330R-103K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-P1330R-103K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | P1330R Series | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | P1330R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 10µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 946mA | |
| Current - Saturation | 564mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 216 mOhm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.312" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | P1330R-103K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
P1330R-103K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of P1330R-103K is new and unused, you can buy P1330R-103K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for P1330R-103K.
| K681J20C0GL53H5 | 680pF 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) | K681J20C0GL53H5.pdf | |
| TH3D685K050D0900 | 6.8µF Molded Tantalum Capacitors 50V 2917 (7343 Metric) 900 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | TH3D685K050D0900.pdf | |
| 10113949-E0E-60DLF | XCEDE LEFT 2PVH 8COL WK | 10113949-E0E-60DLF.pdf | |
| EBM36DCSS | CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD | EBM36DCSS.pdf | |
| SG-9001CA C20P 50.0000MC | 50MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 3.3V 30mA Enable/Disable | SG-9001CA C20P 50.0000MC.pdf | |
| 32RG18-2111 | IND INCAND RED FLAT CYL 1/2" MNT | 32RG18-2111.pdf | |
| XRCWHT-L1-0000-00A01 | LED Lighting XLamp® XR-C White, Cool 5000K ~ 10000K 3.5V 350mA 90° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XRCWHT-L1-0000-00A01.pdf | |
| LXC100-0450SW | 450mA 132 ~ 222 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output | LXC100-0450SW.pdf | |
| C8051F360DK | C8051F36x - MCU 8-Bit 8051 Embedded Evaluation Board | C8051F360DK.pdf | |
| R10-R2P6-V90 | RELAY GEN PURP | R10-R2P6-V90.pdf | |
| ACC06F22-22P-003 | AC 4C 4#8 PIN PLUG | ACC06F22-22P-003.pdf | |
| CIR030-24A-25P-F80 | 25 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Silver | CIR030-24A-25P-F80.pdf | |
| 2DEF-19S-F0 | Receptacle for Female Contacts Housing D-Sub, Double Density Connector 19 Position | 2DEF-19S-F0.pdf | |
| 2008614-1 | Plug Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) Position Shielded Cat5e IDC | 2008614-1.pdf | |
| DNF14-250FIM-L | 0.250" (6.35mm) Quick Connect Male 14-16 AWG Crimp Connector Fully Insulated | DNF14-250FIM-L.pdf |