| Manufacturer Part Number: | P1330-683K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 68µH Unshielded Inductor 384mA 1.02 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | P1330-683K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-P1330-683K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | P1330 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 68µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 384mA | |
| Current - Saturation | 174mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1.02 Ohm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.312" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | P1330-683K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
P1330-683K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of P1330-683K is new and unused, you can buy P1330-683K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for P1330-683K.
| CX1206MKX7R9BB104 | 0.10µF 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.065" W (3.20mm x 1.65mm) | CX1206MKX7R9BB104.pdf | |
| C1210C332G1GACTU | 3300pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C1210C332G1GACTU.pdf | |
| VJ0603D620FXCAT | 62pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | VJ0603D620FXCAT.pdf | |
| 0761551824 | IMPACT BP 4X8 DUAL WALL SN | 0761551824.pdf | |
| BUK9Y40-55B,115 | MOSFET N-CH 55V 26A LFPAK | BUK9Y40-55B,115.pdf | |
| 74LVC1G07SE-7 | Buffer, Non-Inverting 1 Element 1 Bit per Element Open Drain Output SOT-353 | 74LVC1G07SE-7.pdf | |
| RGM28DRMH-S288 | CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND | RGM28DRMH-S288.pdf | |
| CA3108R12-5SF183 | 1 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver | CA3108R12-5SF183.pdf | |
| DSH5XPGAA58X | 78P M HD PRESSFIT 4-40 | DSH5XPGAA58X.pdf | |
| 826658-6 | 12 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 826658-6.pdf | |
| RN55C2371FRE6 | RES 2.37K OHM 1/8W 1% AXIAL | RN55C2371FRE6.pdf |