| Manufacturer Part Number: | P1330-473K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 47µH Unshielded Inductor 467mA 792 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | P1330-473K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-P1330-473K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | P1330 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 47µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 467mA | |
| Current - Saturation | 246mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 792 mOhm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.312" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | P1330-473K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
P1330-473K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of P1330-473K is new and unused, you can buy P1330-473K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for P1330-473K.
| MP2-H024-41S1-S-FJ | CONN HEADER VERT 24POS 4ROW GOLD | MP2-H024-41S1-S-FJ.pdf | |
| 51750-110LF | V/T REC POWERBLADE | 51750-110LF.pdf | |
| 10120130-B0J-60DLF | 6P 4C 2W VERT XCHD LEFT WK | 10120130-B0J-60DLF.pdf | |
| 402F20033CJR | 20MHz ±30ppm Crystal 9pF 200 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 402F20033CJR.pdf | |
| VS-85HF80 | DIODE GEN PURP 800V 85A DO203AB | VS-85HF80.pdf | |
| AT24C08AY6-10YH-1.8 SL383 | IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8MINIMAP | AT24C08AY6-10YH-1.8 SL383.pdf | |
| VE-BWD-EV-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W | VE-BWD-EV-F3.pdf | |
| CA3106E10SL-4SB02 | 2 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver | CA3106E10SL-4SB02.pdf | |
| AIB0-10SL-3SS | GT 3C 3#16S SKT RECP WALL | AIB0-10SL-3SS.pdf | |
| L17TF3712115 | 37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Through Hole Press-Fit | L17TF3712115.pdf | |
| 186-009-292-001 | 9 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable | 186-009-292-001.pdf | |
| 3210-60-003-11-00 | 60 Positions Header, Shrouded Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold | 3210-60-003-11-00.pdf | |
| CRCW20101R62FKEFHP | RES SMD 1.62 OHM 1% 1W 2010 | CRCW20101R62FKEFHP.pdf |