| Manufacturer Part Number: | P1330-224K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 220µH Unshielded Inductor 223mA 2.648 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | P1330-224K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-P1330-224K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | P1330 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 220µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 223mA | |
| Current - Saturation | 72mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 2.648 Ohm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.312" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | P1330-224K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
P1330-224K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of P1330-224K is new and unused, you can buy P1330-224K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for P1330-224K.
| EMC13DRYS | CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD | EMC13DRYS.pdf | |
| 333-072-541-204 | CARDEDGE 72POS DL .156 GREEN PCB | 333-072-541-204.pdf | |
| MA-406 19.6608M-B0: ROHS | 19.6608MHz ±50ppm Crystal 16pF 40 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 4-SMD, J-Lead | MA-406 19.6608M-B0: ROHS.pdf | |
| BZD27C7V5P-M3-18 | Zener Diode 7.5V 800mW Surface Mount DO-219AB (SMF) | BZD27C7V5P-M3-18.pdf | |
| AK2346A | IC AUDIO PROCESSOR 2-WAY 24-QFNJ | AK2346A.pdf | |
| FOD815300W | Optoisolator Darlington Output 5000Vrms 1 Channel 4-DIP | FOD815300W.pdf | |
| NHD-1.27-12896ASC3 | Graphic LCD Display Module Red, Green, Blue (RGB) OLED - Passive Matrix SPI 1.27" (32.26mm) 128 x 96 | NHD-1.27-12896ASC3.pdf | |
| REC3-0515SRW/H2/A/SMD-R | CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 15VOUT | REC3-0515SRW/H2/A/SMD-R.pdf | |
| VE-B5V-MY-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W | VE-B5V-MY-F1.pdf | |
| MS3102R28-12PF16 | 26 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Silver | MS3102R28-12PF16.pdf | |
| GTS01AF-22-23S | 8 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | GTS01AF-22-23S.pdf | |
| TVS07RK-13-8B | TV 8C 8#20 SKT J/N RECP | TVS07RK-13-8B.pdf | |
| 66332-4 | PIN ASSY .062 DIA TYPE III | 66332-4.pdf | |
| 853-87-014-10-001101 | 14 Position Socket Connector 0.050" (1.27mm) Through Hole Gold | 853-87-014-10-001101.pdf |