| Manufacturer Part Number: | P1330-222K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 2.2µH Unshielded Inductor 1.69A 75 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | P1330-222K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-P1330-222K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | P1330 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 2.2µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.69A | |
| Current - Saturation | 1.104A | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 75 mOhm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.312" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | P1330-222K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
P1330-222K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of P1330-222K is new and unused, you can buy P1330-222K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for P1330-222K.
| ASGTX-D-52.000MHZ-2-T2 | 52MHz LVDS VCTCXO Oscillator Surface Mount 3.135 V ~ 3.465 V 40mA | ASGTX-D-52.000MHZ-2-T2.pdf | |
| M3P75A-160 | DIODE STD REC 1600V 75A 3PH | M3P75A-160.pdf | |
| 5022-112H | 1.1µH Unshielded Inductor 930mA 420 mOhm Max 2-SMD | 5022-112H.pdf | |
| S-8200BAN-I6T1U | IC BATT PROTECTION | S-8200BAN-I6T1U.pdf | |
| GTS030-28-11S-025 | GT 22C 4#12 18#16 SKT RECP | GTS030-28-11S-025.pdf | |
| CN1021A16G10S9-000 | 26500 10C 10#16 S BY RECP LC | CN1021A16G10S9-000.pdf | |
| 432213-07-0 | 7 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws | 432213-07-0.pdf | |
| HRG3216P-1910-D-T5 | RES SMD 191 OHM 0.5% 1W 1206 | HRG3216P-1910-D-T5.pdf | |
| 9T12062A4531CBHFT | RES SMD 4.53KOHM 0.25% 1/8W 1206 | 9T12062A4531CBHFT.pdf |