| Manufacturer Part Number: | P1330-184K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 180µH Unshielded Inductor 261mA 2.4 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | P1330-184K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-P1330-184K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | P1330 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 180µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 261mA | |
| Current - Saturation | 89mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 2.4 Ohm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.312" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | P1330-184K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
P1330-184K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of P1330-184K is new and unused, you can buy P1330-184K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for P1330-184K.
| PHE840MB6470MB16R17 | 0.47µF Film Capacitor 275V 760V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.709" L x 0.433" W (18.00mm x 11.00mm) | PHE840MB6470MB16R17.pdf | |
| P4SMA100CA-E3/61 | TVS DIODE 85.5VWM 137VC SMA | P4SMA100CA-E3/61.pdf | |
| 2EZ24DE3/TR12 | Zener Diode 24V 2W ±20% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 2EZ24DE3/TR12.pdf | |
| 0819-86H | 390µH Unshielded Molded Inductor 33mA 43 Ohm Max Axial | 0819-86H.pdf | |
| P1014NSE5HHB | PowerPC e500v2 Microprocessor IC QorIQ P1 1 Core, 32-Bit 800MHz 425-TEPBGA I (19x19) | P1014NSE5HHB.pdf | |
| HSC50DREH-S93 | CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET | HSC50DREH-S93.pdf | |
| 1432693 | 5 Position Circular Connector Plug, Male Pins Spring-Cage Gold | 1432693.pdf | |
| 5390379-5 | 50 Position D-Type Receptacle, Female Sockets Connector, Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable | 5390379-5.pdf | |
| IL-WX-12PB-VF-B-E1000E | 12 Positions Header, Shrouded Connector 0.031" (0.80mm) Surface Mount Tin | IL-WX-12PB-VF-B-E1000E.pdf | |
| 0434590029 | 14 Positions Header, Shrouded Connector 0.165" (4.20mm) Through Hole Gold | 0434590029.pdf | |
| GTC11SFBN-M30 | 11 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Tin-Lead | GTC11SFBN-M30.pdf |