| Manufacturer Part Number: | P1330-124K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 120µH Unshielded Inductor 327mA 1.8 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | P1330-124K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-P1330-124K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | P1330 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 120µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 327mA | |
| Current - Saturation | 111mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1.8 Ohm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.312" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | P1330-124K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
P1330-124K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of P1330-124K is new and unused, you can buy P1330-124K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for P1330-124K.
| C2012X7R1C105K125AA | 1µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012X7R1C105K125AA.pdf | |
| CC1206KRX7R8BB224 | 0.22µF 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CC1206KRX7R8BB224.pdf | |
| C0402C123M4RACTU | 0.012µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C0402C123M4RACTU.pdf | |
| T86E337M004EASL | 330µF Molded Tantalum Capacitors 4V 2917 (7343 Metric) 300 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | T86E337M004EASL.pdf | |
| HBM10DRXI | CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD | HBM10DRXI.pdf | |
| SBL1640CTHE3/45 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 40V 8A Through Hole TO-220-3 | SBL1640CTHE3/45.pdf | |
| SI5330C-B00209-GM | Clock Fanout Buffer (Distribution), Translator IC 250MHz 24-VFQFN Exposed Pad | SI5330C-B00209-GM.pdf | |
| V48C15H75BS | CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W | V48C15H75BS.pdf | |
| AA0402FR-0786K6L | RES SMD 86.6K OHM 1% 1/16W 0402 | AA0402FR-0786K6L.pdf | |
| CA3106E22-22SF80DN | 4 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver | CA3106E22-22SF80DN.pdf | |
| SFH213-PPVC-D30-ID-BK-M181 | 60 Position Rectangular Header Connector IDC Gold 28 AWG | SFH213-PPVC-D30-ID-BK-M181.pdf | |
| 15-0501-20 | CONN SOCKET SIP 15POS TIN | 15-0501-20.pdf | |
| TS20318A00J0G | 20 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.150" (3.81mm) 90° Free Hanging (In-Line) | TS20318A00J0G.pdf | |
| RN73C2A590RBTG | RES SMD 590 OHM 0.1% 1/10W 0805 | RN73C2A590RBTG.pdf |