| Manufacturer Part Number: | P1330-105K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 1mH Unshielded Inductor 105mA 11.16 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | P1330-105K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-P1330-105K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | P1330 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 1mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 105mA | |
| Current - Saturation | 22mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 11.16 Ohm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.312" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | P1330-105K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
P1330-105K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of P1330-105K is new and unused, you can buy P1330-105K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for P1330-105K.
| ECC13DRMS-S288 | CONN EDGECARD 26POS .100" | ECC13DRMS-S288.pdf | |
| 160631-1 | Terminal Crimpband, Open Band Connector Crimp 18-26 AWG | 160631-1.pdf | |
| MC14541BDTR2 | Programmable Timer IC 3MHz 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) | MC14541BDTR2.pdf | |
| DS1556WP-120IND | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar 128KB Parallel 34-PowerCap™ Module | DS1556WP-120IND.pdf | |
| LCMXO2-2000ZE-1FTG256C | IC FPGA 206 I/O 256FTBGA | LCMXO2-2000ZE-1FTG256C.pdf | |
| LTC4300A-3CMS8#TRPBF | Buffer, Accelerator 2 Channel 400kHz 8-MSOP | LTC4300A-3CMS8#TRPBF.pdf | |
| LZ4-00R708-0000 | Infrared (IR) Emitter 940nm 11.6V 1A 100° 8-SMD, No Lead Exposed Pad | LZ4-00R708-0000.pdf | |
| V24A36E300BS2 | CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W | V24A36E300BS2.pdf | |
| AIB6TA22-22SC-RDS | GT 4C 4#8 SKT PLUG R/A RADSOCK | AIB6TA22-22SC-RDS.pdf | |
| D38999/20MH35SB | 100 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | D38999/20MH35SB.pdf | |
| FFY.00.250.NTAC52Z | NIM-CAMAC CD/N 549 Connector Plug, Male Pin 50 Ohm Free Hanging (In-Line) Solder | FFY.00.250.NTAC52Z.pdf | |
| 850-10-050-30-001000 | 50 Positions Header, Unshrouded Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold | 850-10-050-30-001000.pdf | |
| 0399100305 | 5 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.400" (10.16mm) Through Hole | 0399100305.pdf | |
| LCAF350-12F-6 | Terminal Connector Rectangular Rectangular Tongue 350 MCM (kcmil) 1/2 Stud | LCAF350-12F-6.pdf | |
| RT0805WRC0773R2L | RES SMD 73.2 OHM 0.05% 1/8W 0805 | RT0805WRC0773R2L.pdf |