| Manufacturer Part Number: | ODC-24A |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | I/O Relay Modules - Output |
| Available Quantity: | 9194 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DC Output Module 0.01 ~ 1A 3 ~ 250VDC Output 24VDC (18 ~ 32VDC) Supply |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / Request inventory verification |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ODC-24A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ODC-24A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| 3D Model | 7-1393028-6.pdf | |
| Category | Relays | |
| Family | I/O Relay Modules - Output | |
| Manufacturer | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays | |
| Series | ODC | |
| Part Status | Active | |
| Type | DC | |
| Color | Red | |
| Style | Standard | |
| Voltage - Input | 24VDC (18 ~ 32VDC) | |
| Current - Input | 13mA | |
| Voltage - Output | 3 ~ 250VDC | |
| Current - Output | 0.01 ~ 1A | |
| Turn On Time | 0.10ms | |
| Turn Off Time | 0.75ms | |
| Features | Hold Down Screw | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ODC-24A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ODC-24A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of ODC-24A is new and unused, you can buy ODC-24A TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ODC-24A.
| CL43B334JBFNNNE | 0.33µF 50V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | CL43B334JBFNNNE.pdf | |
| CDR02BP221BJZRAT | 220pF 100V Ceramic Capacitor BP 1805 (4512 Metric) 0.180" L x 0.050" W (4.57mm x 1.27mm) | CDR02BP221BJZRAT.pdf | |
| ESD8V0R1B02LSE6327XTSA1 | TVS DIODE 14VWM 28VC TSSLP2-1 | ESD8V0R1B02LSE6327XTSA1.pdf | |
| PM125S-100M | 10µH Shielded Wirewound Inductor 2.65A 50 mOhm Max Nonstandard | PM125S-100M.pdf | |
| PT05A10-5P | PT 5C 5#20 PIN PLUG | PT05A10-5P.pdf | |
| TVP00DT-25-187SA-S3 | 187 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | TVP00DT-25-187SA-S3.pdf | |
| RM15WTPZ-4S-A(01) | 4 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup | RM15WTPZ-4S-A(01).pdf | |
| QTH-090-03-L-D-K-TR | 180 Position Connector Header, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold | QTH-090-03-L-D-K-TR.pdf | |
| RT1210BRD071K58L | RES SMD 1.58K OHM 0.1% 1/4W 1210 | RT1210BRD071K58L.pdf | |
| CAT16-33R2F4LF | RES ARRAY 4 RES 33.2 OHM 1206 | CAT16-33R2F4LF.pdf | |
| CMF553M3000FHR6 | RES 3.3M OHM 1/2W 1% AXIAL | CMF553M3000FHR6.pdf |