| Manufacturer Part Number: | NLC453232T-151K |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK Corporation |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 150µH Unshielded Wirewound Inductor 140mA 6.5 Ohm Max 1812 (4532 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | NLC453232T-151K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-NLC453232T-151K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | TDK Corporation | |
| Series | NLC | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 150µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 140mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 6.5 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 20 @ 796kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 7MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Frequency - Test | 796kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.134" (3.40mm) | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | NLC453232T-151K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
NLC453232T-151K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TDK Corporation all series components. The condition of NLC453232T-151K is new and unused, you can buy NLC453232T-151K TDK Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for NLC453232T-151K.
| T513X476K035BH61107505 | 47µF Molded Tantalum Capacitors 35V 2917 (7343 Metric) 65 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | T513X476K035BH61107505.pdf | |
| ABC12DETH | CONN EDGE .100 24POS DR LOW P | ABC12DETH.pdf | |
| X9317US8T1 | Digital Potentiometer 50k Ohm 1 Circuit 100 Taps Up/Down (U/D, CS) Interface 8-SOIC | X9317US8T1.pdf | |
| 8536710000 | Module, LED and/or Protection PRZ/PRS Series | 8536710000.pdf | |
| CRGH0603F75R | RES SMD 75 OHM 1% 1/5W 0603 | CRGH0603F75R.pdf | |
| RC1210FR-0724K9L | RES SMD 24.9K OHM 1% 1/2W 1210 | RC1210FR-0724K9L.pdf | |
| PT05A-14-19S | 19 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Gold | PT05A-14-19S.pdf | |
| 43223-8128 | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Shielded, EMI Finger Cat4 | 43223-8128.pdf | |
| B07B-ZESK-1D(T)(LF)(SN)(N) | 7 Positions Header, Shrouded Connector 0.059" (1.50mm) Through Hole Tin | B07B-ZESK-1D(T)(LF)(SN)(N).pdf | |
| 4-102972-0-13 | 13 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 4-102972-0-13.pdf | |
| 87827-135HLF | 35 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold, GXT™ | 87827-135HLF.pdf | |
| 94687-424HLF | 24 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin | 94687-424HLF.pdf | |
| 3201110 | CONN FERRULE 18AWG WHITE | 3201110.pdf | |
| RC2512FK-0716K2L | RES SMD 16.2K OHM 1% 1W 2512 | RC2512FK-0716K2L.pdf | |
| 9T08052A26R7FBHFT | RES SMD 26.7 OHM 1% 1/8W 0805 | 9T08052A26R7FBHFT.pdf |