| Manufacturer Part Number: | NLC453232T-150K |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK Corporation |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 15µH Unshielded Wirewound Inductor 450mA 700 mOhm Max 1812 (4532 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | NLC453232T-150K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-NLC453232T-150K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | TDK Corporation | |
| Series | NLC | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 15µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 450mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 700 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 10 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 20MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.134" (3.40mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | NLC453232T-150K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
NLC453232T-150K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TDK Corporation all series components. The condition of NLC453232T-150K is new and unused, you can buy NLC453232T-150K TDK Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for NLC453232T-150K.
| F17723152230 | 0.015µF Film Capacitor 310V 630V Polyester, Metallized Radial | F17723152230.pdf | |
| 63NHG0B | FUSE 63A 500V GG/GL SIZE 0 | 63NHG0B.pdf | |
| ASTMUPCFL-33-200.000MHZ-EY-E-T3 | 200MHz LVCMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 3.3V 36mA Enable/Disable | ASTMUPCFL-33-200.000MHZ-EY-E-T3.pdf | |
| 8N3SV76AC-0039CDI8 | VCXO IC 148.5MHz 6-CLCC | 8N3SV76AC-0039CDI8.pdf | |
| LE24CB642M-TLM-E | IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8MFP | LE24CB642M-TLM-E.pdf | |
| HSMF-C145 | Green, Red 523nm Green, 632nm Red LED Indication - Discrete 3.4V Green, 2V Red 4-SMD | HSMF-C145.pdf | |
| VI-BVV-EY-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W | VI-BVV-EY-F1.pdf | |
| MOUNTINGPLATEM | CASSETTE MOUNTING PLATE | MOUNTINGPLATEM.pdf | |
| MCR03ERTF2401 | RES SMD 2.4K OHM 1% 1/10W 0603 | MCR03ERTF2401.pdf | |
| RMC22DTEI | CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET | RMC22DTEI.pdf | |
| DE7MBAU | 7 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Gold | DE7MBAU.pdf | |
| ESR25JZPF24R0 | RES SMD 24 OHM 1% 1/2W 1210 | ESR25JZPF24R0.pdf | |
| CPF-A-0603B6K2E1 | RES SMD 6.2K OHM 0.1% 1/16W 0603 | CPF-A-0603B6K2E1.pdf | |
| RG1005P-163-W-T5 | RES SMD 16K OHM 0.05% 1/16W 0402 | RG1005P-163-W-T5.pdf | |
| TNPU0805316RAZEN00 | RES SMD 316 OHM 0.05% 1/8W 0805 | TNPU0805316RAZEN00.pdf |