| Manufacturer Part Number: | N08DPB150K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 15µH Unshielded Inductor 2A 87 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | N08DPB150K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-N08DPB150K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | N | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 15µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 2A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 87 mOhm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | 17MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.417" L x 0.354" W (10.60mm x 9.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.197" (5.00mm) | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | N08DPB150K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
N08DPB150K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of N08DPB150K is new and unused, you can buy N08DPB150K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for N08DPB150K.
| HQCCWM510GAH6A | 51pF 2500V (2.5kV) Ceramic Capacitor P90 2325 (5864 Metric) 0.230" L x 0.250" W (5.84mm x 6.35mm) | HQCCWM510GAH6A.pdf | |
| PV14-6LFW-M | Blue 6 Stud Spade Terminal Connector Crimp 14-16 AWG | PV14-6LFW-M.pdf | |
| AST3TQ-V-12.800MHZ-50-C-T5 | 12.8MHz LVCMOS VCTCXO Oscillator Surface Mount 3.3V 7mA | AST3TQ-V-12.800MHZ-50-C-T5.pdf | |
| CME2425-1-B | 2 Line Common Mode Choke Through Hole 2.5A DCR 50 mOhm | CME2425-1-B.pdf | |
| XHP70A-00-0000-0D0UJ427G | LED Lighting Xlamp® XHP70 White, Warm 2700K 3-Step MacAdam Ellipse 12V 1.05A 120° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XHP70A-00-0000-0D0UJ427G.pdf | |
| V300B28H150B | CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W | V300B28H150B.pdf | |
| VI-20R-MX | CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W | VI-20R-MX.pdf | |
| DPD090020-P7/RN-TC | 9V 2W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input | DPD090020-P7/RN-TC.pdf | |
| ERJ-PA3J204V | RES SMD 200K OHM 5% 1/4W 0603 | ERJ-PA3J204V.pdf | |
| AA0201FR-0744R2L | RES SMD 44.2 OHM 1% 1/20W 0201 | AA0201FR-0744R2L.pdf | |
| PX0410/06S/3035 | 6 Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line) | PX0410/06S/3035.pdf | |
| 813-22-032-30-004101 | 32 Position Spring Piston Connector Surface Mount | 813-22-032-30-004101.pdf |