| Manufacturer Part Number: | N08DPA681K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 680µH Unshielded Inductor 380mA 2.4 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | N08DPA681K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-N08DPA681K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | N | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 680µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 380mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 2.4 Ohm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | 2.2MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.417" L x 0.354" W (10.60mm x 9.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.236" (6.00mm) | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | N08DPA681K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
N08DPA681K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of N08DPA681K is new and unused, you can buy N08DPA681K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for N08DPA681K.
| SR211A221KAATR1 | 220pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) | SR211A221KAATR1.pdf | |
| M39003/01-5468/TR | 0.15µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 50V Axial 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) | M39003/01-5468/TR.pdf | |
| RBM30DTMH-S189 | CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD | RBM30DTMH-S189.pdf | |
| XC6124C322ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6124C322ER-G.pdf | |
| LM2678SX-12/NOPB | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 12V 1 Output 5A TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA | LM2678SX-12/NOPB.pdf | |
| AP2318AMP-ADJTRG1 | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output Adj to 1.25V 1A 8-PSOP | AP2318AMP-ADJTRG1.pdf | |
| MDLS-20265-SS-LV-S-LED-04-G | Character LCD Display Module Transflective 5 x 8 Dots STN - Super-Twisted Nematic LED - Green Parallel 116.00mm x 37.00mm x 9.90mm | MDLS-20265-SS-LV-S-LED-04-G.pdf | |
| DC1082A-C | LTC1403-1 - 14 Bit 3M Samples per Second Analog to Digital Converter (ADC) Evaluation Board | DC1082A-C.pdf | |
| ERJ-1TRQF1R6U | RES SMD 1.6 OHM 1% 1W 2512 | ERJ-1TRQF1R6U.pdf | |
| CA3102R14S-1PA206 | 3 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Silver | CA3102R14S-1PA206.pdf | |
| GTC06A32-17S-LC | GT 4C 4#4 SKT PLUG | GTC06A32-17S-LC.pdf | |
| AWH 10G-E222-IDC | 10 Position Rectangular Header Connector IDC Gold | AWH 10G-E222-IDC.pdf | |
| KY11015300J0G | 11 Position Wire to Board Terminal Block Vertical with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole | KY11015300J0G.pdf | |
| RG1005N-4220-D-T10 | RES SMD 422 OHM 0.5% 1/16W 0402 | RG1005N-4220-D-T10.pdf |