| Manufacturer Part Number: | MMP200FRF10K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 10K OHM 1% 2W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMP200FRF10K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMP200FRF10K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMP | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 10k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 2W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0309 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMP200FRF10K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMP200FRF10K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMP200FRF10K is new and unused, you can buy MMP200FRF10K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMP200FRF10K.
| UQCL2A0R7BAT2A | 0.70pF 200V Ceramic Capacitor A 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | UQCL2A0R7BAT2A.pdf | |
| SF24GTA | DIODE GEN PURP 200V 2A DO15 | SF24GTA.pdf | |
| IHSM7832PJ682L | 6.8mH Unshielded Inductor 190mA 15.8 Ohm Max Nonstandard | IHSM7832PJ682L.pdf | |
| 8N3SV75EC-0049CDI8 | VCXO IC 150MHz 6-CLCC | 8N3SV75EC-0049CDI8.pdf | |
| S-1009N09I-M5T1U | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23-5 | S-1009N09I-M5T1U.pdf | |
| ACPL-P343-560E | 4A Gate Driver Optical Coupling 3750Vrms 1 Channel 6-SO Stretched | ACPL-P343-560E.pdf | |
| XQDAWT-02-0000-00000U9E8 | LED Lighting XLamp® XQ-D White, Warm 2700K 3.1V 350mA 145° 2-SMD, No Lead | XQDAWT-02-0000-00000U9E8.pdf | |
| VI-J4L-CY-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W | VI-J4L-CY-B1.pdf | |
| MW010B | CONVERTER DC/DC 12V 10W OUT | MW010B.pdf | |
| RC2010FK-0715R8L | RES SMD 15.8 OHM 1% 3/4W 2010 | RC2010FK-0715R8L.pdf | |
| 357-086-524-202 | CARDEDGE 86POS DL .156 BLK LOPRO | 357-086-524-202.pdf | |
| CTVS06RF-15-15H | 15 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | CTVS06RF-15-15H.pdf | |
| KPT01F12-8P | 8 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Gold | KPT01F12-8P.pdf | |
| RNF12FTD15K8 | RES 15.8K OHM 1/2W 1% AXIAL | RNF12FTD15K8.pdf | |
| CMF50750R00FKEB | RES 750 OHM 1/4W 1% AXIAL | CMF50750R00FKEB.pdf |