| Manufacturer Part Number: | MMF50SBRD75K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 75K OHM 0.1% 1/2W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF50SBRD75K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF50SBRD75K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 75k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0207 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF50SBRD75K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF50SBRD75K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF50SBRD75K is new and unused, you can buy MMF50SBRD75K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF50SBRD75K.
| 6.3YXJ15000M16X35.5 | 15000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 6.3YXJ15000M16X35.5.pdf | |
| ABB05DYHR | CONN EDGE DUAL .050 TH 10POS | ABB05DYHR.pdf | |
| 5SGXMA7H3F35C2N | IC FPGA 552 I/O 1152FBGA | 5SGXMA7H3F35C2N.pdf | |
| DG412DJZ | 4 Circuit IC Switch 1:1 35 Ohm 16-PDIP | DG412DJZ.pdf | |
| 5151212F | LP 4 ELE 45MM X3178MM LG | 5151212F.pdf | |
| VE-B6W-EY-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W | VE-B6W-EY-F3.pdf | |
| MI-25J-IX | CONVERT DC/DC 155VIN 36VOUT 75W | MI-25J-IX.pdf | |
| VI-21N-IU-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W | VI-21N-IU-F4.pdf | |
| TPD12S520RMNEVM | TPD12S520 - Video, HDMI Receiver Evaluation Board | TPD12S520RMNEVM.pdf | |
| RCC65DREH-S13 | CONN EDGECARD 130PS .100 EXTEND | RCC65DREH-S13.pdf | |
| MS3475W12-8PX | 8 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | MS3475W12-8PX.pdf | |
| D38999/26WD97PN | 12 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | D38999/26WD97PN.pdf | |
| BQQ41-WH | 1 Circuit Barrier Block Connector, Quick Connect (0.250") | BQQ41-WH.pdf | |
| RC12JB6R20 | RES 6.2 OHM 1/2W 5% AXIAL | RC12JB6R20.pdf |