| Manufacturer Part Number: | MMF50SBRD10K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 10K OHM 0.1% 1/2W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF50SBRD10K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF50SBRD10K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 10k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0207 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF50SBRD10K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF50SBRD10K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF50SBRD10K is new and unused, you can buy MMF50SBRD10K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF50SBRD10K.
| F720G337KRC | 330µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 4V 2824 (7260 Metric) 700 mOhm 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm) | F720G337KRC.pdf | |
| M39003/09-0376/HSD | 12µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 50V Axial 210 mOhm 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm) | M39003/09-0376/HSD.pdf | |
| 1N4752CP/TR8 | Zener Diode 33V 1W ±2% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N4752CP/TR8.pdf | |
| ZGP323LSH2804G | Z8 Z8® GP™ Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 4KB (4K x 8) OTP | ZGP323LSH2804G.pdf | |
| 7140SA20J8 | IC SRAM 8KBIT 20NS 52PLCC | 7140SA20J8.pdf | |
| PAH150S48-5/V | CONVERT DC-DC 5V 150W 30A | PAH150S48-5/V.pdf | |
| VE-22L-EY-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W | VE-22L-EY-F1.pdf | |
| RT0402DRE0740K2L | RES SMD 40.2KOHM 0.5% 1/16W 0402 | RT0402DRE0740K2L.pdf | |
| ACM36DTAT-S664 | CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD | ACM36DTAT-S664.pdf | |
| 1734101-6 | 60 Position Receptacle Connector Board to Board Through Hole Solder | 1734101-6.pdf | |
| 5552246-1 | 64 Position Receptacle Connector Through Hole Solder | 5552246-1.pdf | |
| RJSBE508VC4 | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Unshielded | RJSBE508VC4.pdf | |
| 5-6609940-2 | Power Entry Connector Receptacle, Male Blades - Module IEC 320-C14 Panel Mount, Flange | 5-6609940-2.pdf | |
| C3AR68JT | RES 0.68 OHM 3W 5% AXIAL | C3AR68JT.pdf |