| Manufacturer Part Number: | MMF25SFRE15K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 15K OHM 1% 1/4W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF25SFRE15K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF25SFRE15K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | MMF25S Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 15k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0204 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF25SFRE15K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF25SFRE15K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF25SFRE15K is new and unused, you can buy MMF25SFRE15K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF25SFRE15K.
| MVE35VE102ML17TR | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 365 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | MVE35VE102ML17TR.pdf | |
| ECQ-E2185KFW | 1.8µF Film Capacitor 250V Polyester, Metallized Radial 1.024" L x 0.295" W (26.00mm x 7.50mm) | ECQ-E2185KFW.pdf | |
| CVCO55CC-2365-2415 | Center Frequency 2390MHz Voltage Controlled Oscillator 0.5 ~ 10 V 8 ±0.4 dBm -15 dBc | CVCO55CC-2365-2415.pdf | |
| JAN1N4481DUS | Zener Diode 47V 1.5W ±1% Surface Mount D-5A | JAN1N4481DUS.pdf | |
| FQPF65N06 | MOSFET N-CH 60V 40A TO-220F | FQPF65N06.pdf | |
| LQH31MN270K03L | 27µH Unshielded Wirewound Inductor 85mA 4.42 Ohm Max 1206 (3216 Metric) | LQH31MN270K03L.pdf | |
| 0819-76F | 150µH Unshielded Molded Inductor 51mA 18 Ohm Max Axial | 0819-76F.pdf | |
| XC6123F539MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6123F539MR-G.pdf | |
| LP3997MMX-3.3/NOPB | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 250mA 8-VSSOP | LP3997MMX-3.3/NOPB.pdf | |
| L5951 | - Converter, Car Audio System Voltage Regulator IC 3 Output 24-SO | L5951.pdf | |
| XQDAWT-02-0000-00000LFE2 | LED Lighting XLamp® XQ-D White, Cool 5700K 3.1V 350mA 145° 2-SMD, No Lead | XQDAWT-02-0000-00000LFE2.pdf | |
| ACS05A16S-1PZ-003 | AC 7C 7#16S PIN RECP | ACS05A16S-1PZ-003.pdf | |
| 1620048 | 19 (16 + 3 Power) Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | 1620048.pdf | |
| 20021611-00016T1LF | 16 Positions Header, Shrouded Connector 0.050" (1.27mm) Through Hole Gold | 20021611-00016T1LF.pdf |