| Manufacturer Part Number: | MMF25SBRD75K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 75K OHM 0.1% 1/4W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF25SBRD75K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF25SBRD75K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 75k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0204 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF25SBRD75K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF25SBRD75K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF25SBRD75K is new and unused, you can buy MMF25SBRD75K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF25SBRD75K.
| UPT2W151MRD6 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPT2W151MRD6.pdf | |
| SMLJ6.0AE3/TR13 | TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMCJ | SMLJ6.0AE3/TR13.pdf | |
| 1N4743A,133 | Zener Diode 13V 1W ±5% Through Hole DO-41 | 1N4743A,133.pdf | |
| MLZ2012P220WT | 22µH Shielded Multilayer Inductor 220mA 1.62 Ohm Max 0805 (2012 Metric) | MLZ2012P220WT.pdf | |
| PCMC133E-1R0MF | 1µH Unshielded Inductor 24A 3.5 mOhm Max Nonstandard | PCMC133E-1R0MF.pdf | |
| PIC32MX230F256B-I/SS | MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 40MHz 256KB (256K x 8) FLASH 28-SSOP | PIC32MX230F256B-I/SS.pdf | |
| LM3S2620-EQC25-A2T | ARM® Cortex®-M3 Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 2000 Microcontroller IC 32-Bit 25MHz 128KB (128K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | LM3S2620-EQC25-A2T.pdf | |
| ALD2731ASAL | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | ALD2731ASAL.pdf | |
| SFH6135-X001 | Optoisolator Transistor with Base Output 5300Vrms 1 Channel 8-DIP | SFH6135-X001.pdf | |
| VE-2T2-CY-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W | VE-2T2-CY-F4.pdf | |
| GTC01F22-22P | GT 4C 4#8 PIN RECP | GTC01F22-22P.pdf | |
| CTVS06RF-25-19AD | CTV 19C 19#12 PIN PLUG | CTVS06RF-25-19AD.pdf | |
| 95293-802B05LF | 5 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Gold, GXT™ | 95293-802B05LF.pdf | |
| 0387319106 | 6 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | 0387319106.pdf | |
| 3049521 | Terminal Block Connector 2 Position Feed Through Gray 10-26 AWG | 3049521.pdf |