| Manufacturer Part Number: | MMF25SBRD33K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 33K OHM 0.1% 1/4W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF25SBRD33K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF25SBRD33K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 33k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0204 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF25SBRD33K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF25SBRD33K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF25SBRD33K is new and unused, you can buy MMF25SBRD33K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF25SBRD33K.
| MKP385216063JBA2B0 | 1600pF Film Capacitor 220V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm) | MKP385216063JBA2B0.pdf | |
| MP2-PS090-51S1-LR | CONN HDR | MP2-PS090-51S1-LR.pdf | |
| GSM12DTAT-S273 | CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD | GSM12DTAT-S273.pdf | |
| CY7B9940V-2AXCT | IC CLK BUFF 10OUT 200MHZ 44LQFP | CY7B9940V-2AXCT.pdf | |
| ADS6123IRHBR | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 32-VQFN (5x5) | ADS6123IRHBR.pdf | |
| TLC2274MD | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SOIC | TLC2274MD.pdf | |
| MC74HC164AD | IC SHIFT REGISTER 8BIT 14-SOIC | MC74HC164AD.pdf | |
| MAX6454UT31S+T | Supervisor Open Drain or Open Collector 2 Channel SOT-23-6 | MAX6454UT31S+T.pdf | |
| GTCL030-18-11P-025 | GT 5C 5#12 PIN RECP WALL RM | GTCL030-18-11P-025.pdf | |
| CTVPS00RF-21-39PE | 39 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | CTVPS00RF-21-39PE.pdf | |
| L177DFEH09S1AMN | 9 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole, Right Angle Solder | L177DFEH09S1AMN.pdf | |
| ERJ-S14J121U | RES SMD 120 OHM 5% 1/2W 1210 | ERJ-S14J121U.pdf | |
| M55342H06B1B00RWS | RES SMD 1K OHM 0.1% 0.15W 0705 | M55342H06B1B00RWS.pdf |