| Manufacturer Part Number: | MMF25SBRD20K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 20K OHM 0.1% 1/4W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF25SBRD20K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF25SBRD20K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 20k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0204 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF25SBRD20K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF25SBRD20K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF25SBRD20K is new and unused, you can buy MMF25SBRD20K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF25SBRD20K.
| MKP385430160JKM2T0 | 0.3µF Film Capacitor 550V 1600V (1.6kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.240" L x 0.709" W (31.50mm x 18.00mm) | MKP385430160JKM2T0.pdf | |
| GBB06DYHR | CONN EDGECARD 6POS .050 THRUHOLE | GBB06DYHR.pdf | |
| ECS-480-8-47-JTN-TR | 48MHz ±20ppm Crystal 8pF 80 Ohm -40°C ~ 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | ECS-480-8-47-JTN-TR.pdf | |
| SIT8008AC-32-25E-100.000000T | OSC XO 2.5V 100MHZ OE | SIT8008AC-32-25E-100.000000T.pdf | |
| SC1812-221 | 220µH Unshielded Wirewound Inductor 240mA 5.2 Ohm Max Nonstandard | SC1812-221.pdf | |
| DS1707EUA | Supervisor Push-Pull, Push-Pull 1 Channel 8-uMAX | DS1707EUA.pdf | |
| SPMWHT325AD5YBPMS0 | LED Lighting LM362A White, Cool 6500K 5.96V 100mA 120° 2-SMD, No Lead | SPMWHT325AD5YBPMS0.pdf | |
| VE-B4R-EY-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W | VE-B4R-EY-F1.pdf | |
| VE-BW4-CX-S | CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W | VE-BW4-CX-S.pdf | |
| M37151EFSS | 7200 Series M37151 - Emulator EPROM MCU | M37151EFSS.pdf | |
| CA06COME16-10PB | 3 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Silver | CA06COME16-10PB.pdf | |
| 2M801-007-16ZNU16-235SA | M801 35C 35#20HD SKT PLUG OM | 2M801-007-16ZNU16-235SA.pdf | |
| 0908163516 | 16 Positions Header, Unshrouded Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Palladium-Nickel | 0908163516.pdf | |
| RG3216N-8251-B-T5 | RES SMD 8.25K OHM 0.1% 1/4W 1206 | RG3216N-8251-B-T5.pdf | |
| RSMF1JB11R0 | RES MO 1W 11 OHM 5% AXIAL | RSMF1JB11R0.pdf |