| Manufacturer Part Number: | MMF25SBRD12K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 12K OHM 0.1% 1/4W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF25SBRD12K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF25SBRD12K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 12k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0204 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF25SBRD12K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF25SBRD12K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF25SBRD12K is new and unused, you can buy MMF25SBRD12K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF25SBRD12K.
| KP1836310135 | 10000pF Film Capacitor 500V 1600V (1.6kV) Polypropylene (PP) Radial 1.043" L x 0.413" W (26.50mm x 10.50mm) | KP1836310135.pdf | |
| RBC30DRTI-S13 | CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND | RBC30DRTI-S13.pdf | |
| NVJS4405NT1G | MOSFET N-CH 25V 1.2A SC88 | NVJS4405NT1G.pdf | |
| ADS8864IDRCR | 16 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 10-VSON (3x3) | ADS8864IDRCR.pdf | |
| 5SGXEA9N3F45I3L | IC FPGA 840 I/O 1932FBGA | 5SGXEA9N3F45I3L.pdf | |
| DS92LV0421SQX/NOPB | 2.1Gbps Serializer 5 Input 1 Output 36-WQFN (6x6) | DS92LV0421SQX/NOPB.pdf | |
| 5500707F | LED Circuit Board Indicator Single Green Diffused 5V 12mA Round with Domed Top, 5mm (T-1 3/4) Through Hole, Right Angle | 5500707F.pdf | |
| PLP5-2-350 | Light Pipe Single Clear Rigid Round with Flat Top, 5mm Panel Mount, Press Fit, Front | PLP5-2-350.pdf | |
| RSS-3.305/H | CONV DC/DC 1W 3.3VIN 05VOUT | RSS-3.305/H.pdf | |
| HCC50DRTS-S93 | CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD | HCC50DRTS-S93.pdf | |
| 87348-424HLF | 24 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | 87348-424HLF.pdf | |
| TNPW20101K60BEEF | RES SMD 1.6K OHM 0.1% 0.4W 2010 | TNPW20101K60BEEF.pdf | |
| M55342H03B81B6RWS | RES SMD 81.6K OHM 0.1% 1/5W 1005 | M55342H03B81B6RWS.pdf |